Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Odkurzacze do liści

Produkty 14

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Dawniej prace pielęgnacyjne w ogródku wymagały godzin spędzonych na grabieniu, dziś można użyć odkurzacza do liści. To rodzaj dmuchawy, która – podobnie jak zwykły odkurzacz – zasysa liście do dołączonego zbiornika. Pozwala to szybko uporządkować podjazd, ścieżki czy trawniki wokół domu.

Wiele osób zastanawia się, jakie są polecane odkurzacze do liści. Najpopularniejsze są te marek Hecht, NAC czy Powermat. Za dobry odkurzacz do liści trzeba zapłacić od ok. 100 do 500 zł. Poza tym wszystko zależy od potrzeb. 

Do przydomowych, małych ogródków można wybrać elektryczny odkurzacz do liści. Opinie mieszkańców parterów z ogródkiem czy domów jednorodzinnych są pozytywne, bo wystarczy podłączyć do go prądu, a długość kabla zazwyczaj wystarczy na cały ogród. Najtańsze są dmuchawy do liści bez zbiornika. Jedynie je rozdmuchują, zamiast zbierać. Sprawdzą się, jeśli celem jest np. szybkie usunięcie liści ze ścieżki.

Na większych terenach i w parkach trzeba jednak wybrać odkurzacz do liści spalinowy, i to z dużym zbiornikiem na liście. W gospodarstwach, w których zbierany jest kompost, warto wybrać dmuchawę spalinową z rozdrabniaczem. Liście będą gotowym, i już wstępnie poszatkowanym, składnikiem wartościowego nawozu ogrodowego. Jedynym ograniczeniem przy odkurzaczu spalinowym z rozdrabniaczem jest stosowanie na kamienistych ścieżkach i wyłożonych żwirkiem grządkach. Dostanie się kamieni do mechanizmu rozdrabniającego może go szybko uszkodzić lub zniszczyć. W takiej sytuacji lepiej wybrać odkurzacz do liści bez takiej funkcji, lub odkurzać kamienne powierzchnie bardzo ostrożnie.