Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Dłuta

Produkty 1-32 z 185

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Strona
na stronę

Dłuta to jedne z narzędzi znanych człowiekowi od wieków. Wykonywane dłutem rzeźbienia to nie tylko podstawa sztuki, ale też stolarki i produkcji mebli. Zestaw półokrągłych i płaskich dłut powinien się znaleźć w każdym warsztacie, bo zawsze może się przydać do drobnych prac związanych z drewnem.

Półokrągłe (żłobaki) służą do robienia otworów i żłobienia w drewnie, podczas gdy płaskimi dłutami można nadawać powierzchni określoną fakturę.

Znajdziesz tu również zupełnie inne dłuta – do młota udarowego i pneumatyczne. Dłuto tego rodzaju jest wykorzystywane do prac remontowych, takich jak rozkuwanie ścian. Wszystkie dłuta wykonane są z metalu, jednak z reguły te do młotów udarowych są twardsze. Dłuto stolarskie służy raczej do obróbki miękkich gatunków drewna, więc nie musi być odporne, natomiast jest bardzo ostre.

Zarówno dłuta pneumatyczne, jak i stolarskie, występują w różnych rozmiarach, pozwalających na określoną precyzję i efekt. Standardowy zestaw dłut stolarskich składa się z od 4 do 6 części w rozmiarach 6-26 mm. Dłuta do młotów pneumatycznych mogą mieć znacznie większy zakres szerokości końcówek od ok. 10 do nawet 250 mm.

Same części tego typu nie są drogie i kosztują w przypadku obu rodzajów dłut od kilku do kilkudziesięciu złotych za sztukę. Warto więc wybierać najlepsze, bo zarówno w przypadku prac stolarskich, jak i remontowych z młotem pneumatycznym, wyszczerbienie czy złamanie się kiepskiego dłuta może mieć bardzo poważne konsekwencje.