Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Części zamienne do odkurzaczy

Produkty 17

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Podzespoły intensywnie eksploatowanych czy starszych odkurzaczy mogą z czasem ulegać zużyciu. Inne trzeba wymieniać regularnie, jak worki na kurz. Niektóre łatwo zgubić, jak końcówki ssące. Dlatego dział z częściami zamiennymi do odkurzaczy cieszy się tak dużą popularnością.

Części do odkurzaczy można wybrać zarówno z oferty oryginalnego producenta, jak Karcher czy Bosch, jak i spośród budżetowych zamienników. 

Na rynku jest sporo różnych dodatków i akcesoriów, dzięki którym odkurzanie będzie sprawniejsze. Dodatkowe ssawki pozwalają docierać do szczelin czy wykorzystać odkurzacz w samochodzie. Worki o różnych pojemnościach zastąpią te dodane do nowego sprzętu.

Do tego oczywiście dochodzą części zamienne do odkurzaczy, takie jak uszczelki, węże i filtry. Można znaleźć zarówno takie służące do uzupełniania sprzętu konkretnego producenta, jak i uniwersalne. W przypadku rur i węży istotna jest tylko średnica otworu ssącego odkurzacza, choć można dobrać też tuleje redukujące. Również worki trzeba dobierać pod kątem pojemności zaproponowanej przez producenta.

Poza częściami do odkurzaczy domowych znaleźć tu można również części zamienne do odkurzacza centralnego, inteligentnych urządzeń samosprzątających czy odkurzaczy przemysłowych. Jeśli chodzi o marki, to warto wymienić takie jak Bosch, Protool i Black&Decker. Zarówno duże części zamienne do odkurzaczy, jak i złączki czy uszczelki warto kupować w sprawdzonych sklepach, by mieć pewność, że nie zawiodą podczas sprzątania. Zamiast pojedynczych akcesoriów da się też nabyć kompletny zestaw części zamiennych do odkurzaczy: różnych końcówek czy filtrów i worków.