Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Dłuta ręczne

Produkty 7

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Dłuta to bardzo znane narzędzia ręczne, choć pewnie nie wszyscy z nich korzystają. Najpopularniejsze dłuta to te rzeźbiarskie, dzięki którym artyści mogą stworzyć własne prace w drewnie. Rzeźbienie jest zajęciem, które potrafi oczarować każdego, chociażby przez większy kontakt z naturą, doznania techniczne, sensoryczne oraz estetyczne. Do rzeźbienia wykorzystuje się kilka rodzajów dłut: dłuto rzeźbiarskie proste, dłuto rzeźbiarskie wygięte, dłuto rzeźbiarskie „łyżka”, dłuto rzeźbiarskie „odwrotna łyżka”, „rybi ogon” czy „noga psa”.

Na rynku w kategorii ręcznych dłut znaleźć można także dłuta stolarskie, wykorzystywane w szczególności przy produkcji mebli i wykonywania ozdobnych detali w drewnie. Miejsce dłut stolarskich jest nie tylko w profesjonalnych zakładach meblarskich, można z nich korzystać także w przydomowych warsztatach, gdzie również tworzy się niebanalne rzeczy. Do podstawowych rodzajów dłut stolarskich zalicza się dłuta płaskie, czyli uniwersalne, które wykorzystuje się do podstawowych prac stolarskich oraz dłuta żłobaki, czyli dłuta wklęsłe używane do wykonywania otworów i żłobień.

Do dłut stolarskich zaliczyć można także nietypowe rodzaje, jak masywne dłuta gniazdowe czy precyzyjne dłuta służące do prac wykończeniowych. Muszą one być niezwykle precyzyjne, a dzielą się na wygięte, skośne, krótkie lub bardzo długie. Jeśli poszukujesz bardziej uniwersalnego narzędzia, wybierz dłuta dwustronne, które posiadają podwójne ostrze. Oferta naszego sklepu pęka w szwach – znajdziesz tu  najlepsze dłuta ręczne na rynku!