Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Frezy palcowe

Produkty 25

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Frezy palcowe to jedne z wykorzystywanych najczęściej. We frezarkach służą one do różnych czynności zależnie od ich rozmiaru. Można je wykorzystać tak do dorabiania kluczy, jak i do wyrobu potężnych części przemysłowych.

Frezy palcowe różnią się między sobą wieloma detalami. Zależnie od wielkości frezu inny będzie jego uchwyt. Jeśli chodzi o zastosowanie i efekt, jaki można osiągnąć, to będą one zależały również od końcówki frezu, która może być prosta, kulista lub mieć płaski kształt. Frez palcowy walcowo-czołowy będzie miał ostrze zarówno na końcu, jak i po bokach, dzięki czemu umożliwi niezwykle sprawne robienie otworów niezależnie od płaszczyzny.

Frez trzeba też dobrać do rodzaju prac. Inne stosuje się do wiercenia, a inne do prac wykończeniowych. W sklepie znaleźć można frezy z widii pełnowęglikowej lub ze stali, rzadziej z płytki diamentowej. Te ze stali mogą mieć w sobie dodatek materiałów takich jak kobalt, co wpływa na ich właściwości. Frezy palcowe do kamienia wykonane są właśnie z diamentowej płytki. Za ich pomocą można wiercić nawet w granicie czy marmurze.

Wśród zaufanych producentów warto wymienić Festool i Dremel. Frezy palcowe są bardzo wytrzymałe, a jednocześnie niedrogie, dlatego to tak często wybierane części. Służą do obróbki najtwardszych materiałów, takich jak metal czy beton. Można też dostać frezy pierścieniowe, które nadają się do miękkiego tynku i świeżego betonu. 

Zastosowania frezów można wymieniać długo. To uniwersalny rodzaj narzędzia, przydatny zarówno dla początkujących majsterkowiczów, jak i profesjonalnych ekip.