KALKULATOR  RAT

Sekatory elektryczne

Z codziennych, przydomowych prac ogrodniczych przycinanie gałęzi jest najtrudniejsze. Nie każdemu starczy siły, by sprawnie korzystać z tradycyjnego sekatora, szczególnie że tańsze modele często są zawodne. Dobrym rozwiązaniem może być sekator elektryczny, który ma większą moc.

Świetnie nadaje się do podejmowania długotrwałych prac, jak np. przycinanie żywopłotu. Sekator elektryczny najlepiej wyreguluje gałązki na równą długość. Przydaje się też w ogrodnictwie profesjonalnym. W sadzie o wiele łatwiej jest przycinać gałęzie za pomocą takiego profesjonalnego urządzenia niż każdą z nich regulować ręcznie. Sekator elektryczny do sadu może być wyposażony w wysięgnik, dzięki któremu nie trzeba używać drabiny, by przyciąć wysoko umieszczone konary.

Większość dostępnych na rynku sekatorów ma formę zbliżoną do tradycyjnego sekatora. Do żywopłotów czasem stosuje się sekatory ząbkowane, podczas gdy do najgrubszych konarów – sekatory elektryczne do gałęzi, które przypominają małą piłę spalinową. Niezależnie jednak od kształtu, podczas zakupów w pierwszej kolejności warto zwracać uwagę na moc akumulatora i średnicę cięcia, która przekłada się na to, czy uda się przyciąć tylko delikatne gałązki, czy również grubsze gałęzie. Sekator elektryczny waży zazwyczaj poniżej 1 kg; w przypadku dłuższej pracy można wybrać ten, który będzie ważył mniej, niż 0,5 kg. Sadowniczy sekator elektryczny akumulatorowy powinien mieć największy rozstaw cięcia i dołączony do zestawu wysięgnik teleskopowy.

Produkty 9

na stronę
Zobacz jako Lista Siatka
 1. Akumulatorowy sekator ogrodniczy 2 x 18V DUP362PT2 Makita

  Wydłużony czas realizacji
 2. Akumulatorowy sekator ogrodniczy 2 x 18V DUP361Z Makita

  Wydłużony czas realizacji
 3. Sekator akumulatorowy Pro Pruner Professiona Bosch

  Wydłużony czas realizacji
 4. Sekator akumulatorowy Pro Pruner Professional Bosch
  W magazynie
 5. OLP1832BX Sekator ręczny 18V Ryobi
  W magazynie
 6. Piła szablasta GSA 18V-32 Bosch

  Wydłużony czas realizacji
 7. RPP1820-15S Obcinak do gałęzi 18 V prowadnica 20 cm (1 x 1,5 Ah) Ryobi
  W magazynie
 8. Akumulatorowy sekator ogrodniczy 2 x 18V DUP361PT2 Makita

  Wydłużony czas realizacji
 9. Kabura do DUP361, DUP362 Makita
  W magazynie

Produkty 9

na stronę
Zobacz jako Lista Siatka