Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Sekatory elektryczne

Produkty 10

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Z codziennych, przydomowych prac ogrodniczych przycinanie gałęzi jest najtrudniejsze. Nie każdemu starczy siły, by sprawnie korzystać z tradycyjnego sekatora, szczególnie że tańsze modele często są zawodne. Dobrym rozwiązaniem może być sekator elektryczny, który ma większą moc.

Świetnie nadaje się do podejmowania długotrwałych prac, jak np. przycinanie żywopłotu. Sekator elektryczny najlepiej wyreguluje gałązki na równą długość. Przydaje się też w ogrodnictwie profesjonalnym. W sadzie o wiele łatwiej jest przycinać gałęzie za pomocą takiego profesjonalnego urządzenia niż każdą z nich regulować ręcznie. Sekator elektryczny do sadu może być wyposażony w wysięgnik, dzięki któremu nie trzeba używać drabiny, by przyciąć wysoko umieszczone konary.

Większość dostępnych na rynku sekatorów ma formę zbliżoną do tradycyjnego sekatora. Do żywopłotów czasem stosuje się sekatory ząbkowane, podczas gdy do najgrubszych konarów – sekatory elektryczne do gałęzi, które przypominają małą piłę spalinową. Niezależnie jednak od kształtu, podczas zakupów w pierwszej kolejności warto zwracać uwagę na moc akumulatora i średnicę cięcia, która przekłada się na to, czy uda się przyciąć tylko delikatne gałązki, czy również grubsze gałęzie. Sekator elektryczny waży zazwyczaj poniżej 1 kg; w przypadku dłuższej pracy można wybrać ten, który będzie ważył mniej, niż 0,5 kg. Sadowniczy sekator elektryczny akumulatorowy powinien mieć największy rozstaw cięcia i dołączony do zestawu wysięgnik teleskopowy.