Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Łomy

Produkty 22

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Klasyczny łom to narzędzie w kształcie metalowego pręta z dwoma różnymi zakończeniami. Jedno z nich jest spłaszczone, drugie z kolei – zaokrąglone. Popularna breszka fantastycznie sprawdza się podczas podważania, gdyż wystarczy wsunąć pod podważany element wąską część łomu i nacisnąć drugi koniec.

Łomy, tak jak inne narzędzia, dzielą się na różne rodzaje, względem zastosowania. Wyróżnić możemy łom ciesielski, łom uniwersalny, łom budowlany, łom brukarski i specjalny łom strażacki.

Łom budowlany jest bardziej zaawansowanym narzędziem, który ma bardzo trwałą budowę, mogącą wytrzymać wiele podczas pracy na budowie. Średnica łomu budowlanego sięga od 24 nawet do 30 mm, natomiast jego długość mieści się w przedziale od 1000 do 1600 mm. To urządzenie stosowane jest podczas profesjonalnych prac demontażowych, a ponadto do podważania, łamania, wyrywania oraz wbijania różnych elementów. 

Jeśli chodzi o łom, cena tego akcesorium waha się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Wszystko zależy od tego, jakiego konkretnie rodzaju szukamy, jakiej jest wielkości i z jakich materiałów został wykonany.

Do niedużych prac idealnie sprawdzi się mini łom. Jest to praktyczne narzędzie, zazwyczaj wykonane z mocnej stali, które służy do podważania i otwierania. Sprawdzi się rewelacyjnie wszędzie tam, gdzie nie można zadziałać z pomocą brechy łomu oraz gdzie ostrze noża okazuje się zbyt giętkie i słabe. Mini łom można zawiesić przy kluczach, zajmuje mało miejsca, jest niezwykle poręczny, zgrabny i posiada gładko wykończone krawędzie.