Łomy

Klasyczny łom to narzędzie w kształcie metalowego pręta z dwoma różnymi zakończeniami. Jedno z nich jest spłaszczone, drugie z kolei – zaokrąglone. Popularna breszka fantastycznie sprawdza się podczas podważania, gdyż wystarczy wsunąć pod podważany element wąską część łomu i nacisnąć drugi koniec.

Łomy, tak jak inne narzędzia, dzielą się na różne rodzaje, względem zastosowania. Wyróżnić możemy łom ciesielski, łom uniwersalny, łom budowlany, łom brukarski i specjalny łom strażacki.

Łom budowlany jest bardziej zaawansowanym narzędziem, który ma bardzo trwałą budowę, mogącą wytrzymać wiele podczas pracy na budowie. Średnica łomu budowlanego sięga od 24 nawet do 30 mm, natomiast jego długość mieści się w przedziale od 1000 do 1600 mm. To urządzenie stosowane jest podczas profesjonalnych prac demontażowych, a ponadto do podważania, łamania, wyrywania oraz wbijania różnych elementów. 

Jeśli chodzi o łom, cena tego akcesorium waha się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Wszystko zależy od tego, jakiego konkretnie rodzaju szukamy, jakiej jest wielkości i z jakich materiałów został wykonany.

Do niedużych prac idealnie sprawdzi się mini łom. Jest to praktyczne narzędzie, zazwyczaj wykonane z mocnej stali, które służy do podważania i otwierania. Sprawdzi się rewelacyjnie wszędzie tam, gdzie nie można zadziałać z pomocą brechy łomu oraz gdzie ostrze noża okazuje się zbyt giętkie i słabe. Mini łom można zawiesić przy kluczach, zajmuje mało miejsca, jest niezwykle poręczny, zgrabny i posiada gładko wykończone krawędzie.

Produkty 11

na stronę
Zobacz jako Lista Siatka
 1. Łom Stanley FatMax 900mm
  W magazynie
 2. om-wyciągacz Stanley 700 mm
  W magazynie
 3. om-wyciągacz Stanley 600 mm
  W magazynie
 4. Łom-wyciągacz Stanley 500 mm
  W magazynie
 5. Łapka Stanley precyzyjna szeroka, 8” / 200 mm
  W magazynie
 6. Łapka Stanley precyzyjna wąska, 12” / 300 mm
  W magazynie
 7. Łapka Stanley precyzyjna wąska, 10” / 250 mm
  W magazynie
 8. Łapka do gwoździ Stanley Wonder Bar® x21, 530 mm
  W magazynie
 9. Łapka do gwoździ Stanley Wonder Bar® super, 380 mm
  W magazynie
 10. Łapka do gwoździ Stanley Wonder Bar®, 320 mm
  W magazynie
 11. om-wyciągacz Stanley FatMax® ø 20 mm x 360 mm
  W magazynie

Produkty 11

na stronę
Zobacz jako Lista Siatka