Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Szlifierki do gładzi gipsowych

Produkty 22

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Podczas prac wykończeniowych wewnątrz budynków przydatna będzie szlifierka do gipsu, gładzi i tynków zwana też żyrafą. To urządzenie sprawdza się szczególnie jako element wyposażenia firm budowlanych. Szlifierka do gładzi żyrafa wyposażona jest w tarczę obrotową o średnicy 180 - 225 mm. Głowica mocowana jest do wysięgnika przegubem, który umożliwia ustawienie tarczy szlifierskiej pod wybranym kątem. Dzięki temu szlifierka do gładzi sprawdzi się także przy nieregularnych powierzchniach. Urządzenia z tej grupy wykorzystywane są głównie podczas szlifowania gładzi i nadawania im ostatecznego kształtu. Jednak szlifierka do gładzi żyrafa będzie pomocna również podczas zdzierania tapet i matowienia lamperii.

 

Szlifierka do gładzi - na co zwrócić uwagę?

W zależności od tego, czy potrzebna nam szlifierka do gipsu, gładzi czy tynków, warto zwrócić uwagę na jej moc. Przy pracach amatorskich wystarczy silnik o mocy 300 W, jednak w profesjonalnych pracach potrzebne będzie przynajmniej 500W. Szlifierka do gładzi powinna mieć gniazdo na odkurzacz, za pomocą którego można odprowadzać urobek. Przy częstej pracy wymagana jest kompletna szlifierka do gładzi z odkurzaczem, będącym integralną częścią urządzenia. 


Dobrym rozwiązaniem będzie, jeśli szlifierka do gładzi żyrafa zostanie wyposażona w dodatkowe głowice. Możliwość wymiany sprawi, że urządzenie stanie się bardziej funkcjonalne i operator dotrze w każdy zakamarek. Dla osób, które nie mają pojęcia, jaka będzie najlepsza szlifierka do gładzi, forum budowlane będzie dobrym miejscem do zdobycia opinii. Po inne porady warto zajrzeć na naszego bloga.