Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Mitutoyo

Produkty 2

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

W 1934 roku w Japonii w mieście Kawasaki powstała firma Mitutoyo, która w katalogu miała tylko jeden produkt - mikrometr. Rozwój przemysłowy i stawianie na produkcję masową sprawił, że znalazło się spore zainteresowanie na sprzęt Mitutoyo. Opinie użytkowników i wysokie standardy jakości pozwoliły firmie zdobyć fotel światowego lidera branży. Wpływ na rozwój miały też inwestycje w zakłady doświadczalne i ośrodki badawcze.

Obecnie Mitutoyo dysponuje kilkunastoma zakładami produkcyjnymi zlokalizowanymi także poza Japonią. Produkty docierają do ponad stu państw, a przedstawicielstwa znajdują się w prawie połowie z nich. W naszym kraju znajduje się oddział Mitutoyo Polska, który zajmuje się serwisem i naprawami w ramach gwarancji.

Produkty Mitutoyo i ich zastosowanie

Od początku działalności firma Mitutoyo nie zmieniła profilu działalności i nadal zajmuje się produkcją narzędzi pomiarowych. Do flagowych i najbardziej rozpowszechnionych urządzeń należy suwmiarka elektroniczna. Opinie na temat tego urządzenia dotyczą jego ogromnej trwałości i nieprzeciętnej dokładności. Wyniki uzyskane za pomocą tego sprzętu są porównywalne z urządzeniami komputerowymi.

Narzędzia Mitutoyo to także inne narzędzia związane z pomiarami. Należą do nich przyrządy do pomiaru twardości materiałów, a także mikrometry. Katalog Mitutoyo zawiera nawet narzędzia optyczne i sprzęt do pomiaru parametrów kształtu z logo Mitutoyo. Sklep Industria24 oferuje promocje na ten asortyment, co może być sposobem na nabycie dobrego sprzętu w korzystnych cenach.

Narzędzia pomiarowe Mitutoyo znajdują się przede wszystkim na wyposażeniu zakładów produkcyjnych. Dostępne są operatorom maszyn produkcyjnych i pracownikom działów kontroli. W ręce prywatnych użytkowników trafiają sporadycznie.