Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Kombinezony ochronne

Produkty 3

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

 

Kombinezony ochronne przydają się już przy zwykłych pracach malarskich. Im trwalsza farba czy lakier, tym trudno usunąć je z ubrań i ciała. Niektóre substancje mogą być też żrące dla skóry, więc trzeba odpowiednio chronić ją przed kontaktem.

Kombinezon ochronny powinien mieć gumki, które będą chroniły rękawy przed podwijaniem się. Zabezpieczą one również ręce przed substancjami, które mogłyby dostać się do środka. Wiele modeli ma też gumki na końcach nogawek, a także ściągany kaptur idealnie współgrający z maską. Nawet kombinezon ochronny jednorazowy powinien być solidnie wykonany, by nie zniszczył się podczas prac.

Poza ochroną przed określonymi substancjami strój ochronny jest też w dużej mierze wodoodporny. To może mieć znaczenie przy pracach związanych z wodą. Najbardziej przydaje się jednak w otoczeniu substancji toksycznych czy groźnych dla zdrowia. Razem z maską i rękawiczkami tworzy skuteczną zaporę przed bakteriami czy chemikaliami. Najwygodniejszy będzie kombinezon ochronny jednorazowy – nie trzeba go myć i można wyrzucić po kontakcie z substancjami toksycznymi.

Tu znaleźć można kombinezony ochronne w rozmiarach S, M i L, które sprawdzą się niezależnie od postury użytkownika. Na rynku są kombinezony chemiczne, gazoodporne czy zwykłe kombinezony robocze do pracy przy malowaniu ścian. Warto dobrać model do swojej wysokości, ale też zakresu planowanych prac. Na strój ochronny może też składać się peleryna, rękawice i odpowiednie okrycie głowy - kapelusz czy maska.