Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Frezy diamentowe

Produkty 7

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Diament jest uważany za jeden z najbardziej odpornych i wytrzymałych materiałów. Nic dziwnego, że frezy diamentowe służą do cięcia kamienia, szkła czy metalu. Dodatkowym plusem jest brak pylenia przy pracy na mokro. Frezy diamentowe zazwyczaj wytrzymują większe obciążenia i bardziej długotrwałą pracę niż te z innych materiałów, dlatego często wybierają je profesjonaliści.

Zależnie od rodzaju frez może posiadać diamentową płytkę lub być pokryty proszkiem z syntetycznych diamentów. Z uwagi na dostępność diamentu syntetycznego cena frezów tego typu nie jest tak wysoka, jak jeszcze kilkanaście lat temu. Poza tym zakup opłaci się, jeśli wziąć pod uwagę żywotność takiego narzędzia.

Do cięcia płytek wykorzystuje się otwornice diamentowe lub frezy diamentowe do gresu w formie prostego walca z opiłkami diamentu na powierzchni. Glazura może być bardzo delikatna, a większość końcówek do frezarek działa mało precyzyjnie i z dużymi drganiami. To sprzyja tłuczeniu i szczerbieniu płytek. Frez diamentowy do gresu wykona precyzyjny otwór bez ryzyka zniszczenia materiału.

Podczas kładzenia kamiennych płyt w kuchni, jak i w profesjonalnych zakładach, do kamienia również stosuje się głównie frezy diamentowe. Pozwalają one na skrawanie, pracę na sucho i wiele innych działań, które pozwolą zarówno na montaż, jak i prace dekoracyjne. Frezy diamentowe do kamienia są nieodzowne do takich działań, bo właściwie każdy inny materiał szybko starłby się o kamień czy gres.

Jednak frezy diamentowe sprawdzają się nie tylko do bardzo twardych materiałów. Frezy diamentowe do płyty wiórowej pozwalają fazować krawędzie. Standardowo wykorzystuje się je też do obróbki drewna.