Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Opalarki

Produkty 1-32 z 56

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Strona
na stronę

Opalarki to narzędzia znajdujące różnorakie zastosowanie, takie jak praca z metalem, spawanie plastiku, lutowanie miedzi, usuwanie farby z metalu (choć nie zaleca się używania ich przy farbach klejowych i emulsyjnych), zgrzewanie papy opalarką, renowacja mebli czy chociażby prace ogrodowe (na przykład rozpalanie ognia).

Przy tak szerokim wachlarzu sposobów użytkowania nie dziwi istnienie wielu rodzajów tego typu urządzeń w naszym asortymencie. Najbardziej powszechna opalarka elektryczna, ze względu na duże zapotrzebowanie na energię, korzysta z kabla. Opalarka akumulatorowa jest więc przeznaczona raczej do mniejszych i krótszych prac. W kategorii bezprzewodowego sprzętu tego typu warta rozważenia jest zdecydowanie również opalarka gazowa, wygrywająca pod względem wydajności i oszczędności w długofalowym rozrachunku. 

Przy wyborze opalarki należy mieć na uwadze planowane prace z jej wykorzystaniem – inne parametry powinna posiadać bowiem opalarka do drewna, inne opalarka do farby, jeszcze inne opalarka do koszulek termokurczliwych. Kluczowym aspektem opalarki jest jej moc, temperatura, jaką może wytworzyć, i wydajność w przetłaczaniu powietrza. 

Najbardziej uniwersalnym urządzeniem będzie to z regulacją temperatury, dzięki czemu będziemy mogli użyć go i do chwastów, i do plastiku. Regulacja szybkości nadmuchów czy funkcja automatycznego chłodzenia to też cechy ułatwiające pracę, na które warto zwrócić uwagę, obok chociażby samego materiału, z którego wykonano urządzenie. Dla niezdecydowanych przygotowaliśmy ranking opalarek.