Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Mieszadła

Produkty 1-32 z 54

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Strona
na stronę

Aby prawidłowo rozprowadzić szpachlę czy cement, musi on być odpowiednio rozrobiony. Grudki i nierówna konsystencja mogą popsuć końcowy efekt. Do rozrabiania mas potrzeba odpowiedniego mieszadła. W tym dziale znajdziesz różne rodzaje, które przydają się do poszczególnych zastosowań.

Mieszadło wolnoobrotowe służy do rozrabiania dużych ilości gęstych mas. Ich szybkie zamienienie w emulsję nie jest możliwe. Muszą być mieszane długo, by udało się rozetrzeć z wodą (czy innym płynem) wszystkie grudki. Mieszadło wolnoobrotowe jest do tego celu idealne.

Mieszadło koszykowe jest zakończone formą podobną do odwróconego kosza. Istnieją jej różne warianty skręcone w lewą lub prawą stronę . Jest to najbardziej uniwersalne urządzenie służące do mieszkania gipsu czy klejów.

Do najrzadszych mas stosuje się mieszadło łopatkowe, które zapobiega rozbryzgiwaniu się farby czy emulsji dookoła. Takie profesjonalne narzędzie zdecydowanie ułatwia i przyspiesza pracę. W przypadku farb odpowiednie rozmieszanie przekłada się też na jednolity kolor.

 

Jeśli mieszadło ma posłużyć jednorazowo np. podczas remontu, można wybrać model z jakiegokolwiek metalu. Jeśli ma służyć dłużej, to lepiej, żeby było ze stali nierdzewnej lub włókna węglowego – w przeciwnym razie po kilku użyciach zardzewieje w kontakcie z wodą. Wtedy warto wybierać sprawdzone marki mieszadeł, takie jak Festool. Dodatkowo mieszadła można dobierać wielkością do pojemnika, w którym mają zostać użyte, a także do ilości masy.