Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Frezy do metalu

Produkty 32

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Mosiądz, stal czy żeliwo są twarde i nie da się ich przeciąć zwykłymi narzędziami. Dlatego właśnie frezy do metalu muszą być twardsze i bardziej odporne, niż inne. 

Za ich pomocą można wiercić otwory i dowolnie kształtować metal. To przydatne zarówno w przydomowym warsztacie, jak i podczas większych prac hydraulicznych czy budowlanych. W bardziej profesjonalnych zastosowaniach stosuje się wiertarki magnetyczne z frezami trepanacyjnymi do metalu. Za ich pomocą można stworzyć otwory o średnicy do kilku cm przy jednym wierceniu. W domu przydają się z kolei frezy do metalu o średnicy ułamków mm.

Istnieją dziesiątki wariantów frezów do metalu na wiertarkę i multiszlifierkę. Przykładowo frezy modułowe pozwalają na tworzenie od podstaw kół zębatych, a składane mają wymienne ostrza, więc starczają na wyjątkowo długo. Frezy do metalu 45 i 90 stopni pozwalają na precyzyjne pogłębianie otworów w twardych materiałach.

Zwykła wiertarka zamieni się w wielofunkcyjne narzędzie z odpowiednim zestawem frezów do metalu. Na wiertarkę nasadzane są one za pomocą specjalnego mocowania – warto wcześniej sprawdzić, jaki gwint będzie pasował. Frezy do metalu często wykonane są z twardych materiałów, takich jak węglik spiekany i HSS.

Posiadając wiertarkę, warto od razu dokupić zestaw kilku frezów do metalu i drewna w różnych wielkościach. Sprawdzą się one przy różnorodnych pracach z zastosowaniem szerokiej gamy materiałów. Można je dostać zarówno pojedynczo, jak i w kompletach zamkniętych w specjalnych walizeczkach i kasetkach z przegródką na każdy frez.