Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Smarownice

Produkty 8

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Podczas wykonywania napraw maszyn i pojazdów bardzo często pojawia się konieczność nałożenia smaru lub towotu na poszczególne elementy – po to, by zapewnić im odpowiednią ruchomość oraz uchronić je przed zużywaniem oraz korozją. Ręczne nakładanie smaru wiąże się z licznymi, trudnymi do usunięcia zabrudzeniami. Co więcej, smar ma negatywny wpływ na stan naszej skóry. Warto więc wyposażyć się w odpowiednie narzędzia, które pomogą nam w precyzyjnej aplikacji smaru bez zabrudzeń.

W takiej sytuacji pomóc może nam smarownica ręczna. To najpopularniejsze rozwiązanie, którego zasada działania polega na zaciąganiu tłoka za pomocą dźwigni lewarowej. Dzięki temu masa smarująca jest precyzyjnie aplikowana w odpowiednie miejsce przez dyszę. Smarownica ręczna na wkłady jest narzędziem o prostej konstrukcji, które jednocześnie doskonale spełnia swoją rolę. Nic więc dziwnego, że jest wykorzystywana w przypadku różnorodnych napraw. Pamiętać trzeba jednak o tym, że smarownica ręczna wymaga od nas użycia siły mięśni. Bardziej profesjonalnym rozwiązaniem, które sprawdzi się w przypadku wykonywania dużej liczby smarów, jest smarownica automatyczna, która wykorzystuje ciśnienie wytworzone wcześniej za pomocą kompresora.

Smarownice mogą mieć również niewielkie rozmiary i specjalistyczne zastosowanie. Przykładem jest smarownica do prowadnic. Jej niewielki kształt oraz odpowiednia końcówka zapewniają precyzyjną aplikację smaru, dzięki czemu możliwe jest zmniejszenie tarcia, a tym samym przedłużenie żywotności pilarki.