Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Smary

Produkty 1-32 z 37

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Strona
na stronę

Smary są substancjami nieodzownymi w każdym warsztacie. Przydają się zarówno w motoryzacji, jak i przy naprawie rowerów. Dzięki nim części mechaniczne nie ocierają się o siebie. Odpowiedni smar może zapewnić płynność działania i zapobiec zniszczeniu mechanizmu. Dlatego tak istotny jest dobór właściwego rodzaju. Pod uwagę należy brać m.in. konsystencję, która może być bardziej lub mniej płynna, co też będzie miało wpływ na działanie.

Do smarowania łożysk przydaje się Towot. To rodzaj smaru litowego połączonego z olejami mineralnymi. Jego dużą zaletą jest wysoka odporność na temperatury dochodzące nawet do 120 stopni. Poza tym sprawdza się w wilgotnym środowisku.

Cena Towotu i pozostałych smarów zależy od jakości i dodatkowych funkcji. Przykładowo za preparaty w beczkach i puszkach trzeba zazwyczaj zapłacić mniej niż za te z wygodnym aplikatorem. Tu dostępne są zarówno opakowania idealne do skrzynki narzędziowej czy plecaka, jak i większe kanistry do profesjonalnych warsztatów. W ofercie znajdują się smary o podwyższonej przyczepności czy smary do wierteł i dłut.

Najbardziej uniwersalnym rodzajem smaru jest oczywiście WD-40. Może się przydać każdemu, nawet osobie, która nie majsterkuje na co dzień. Będzie pomocny przy zaklinowanych śrubach, starych zamkach czy oliwieniu łańcucha od roweru. Poza tym kultowym preparatem w ofercie sklepu są dostępne również inne, bardziej specjalistyczne środki, producentów takich jak Makita, Rems czy Beko. Wśród nich łatwo można znaleźć preparat idealny do swojego warsztatu.