Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Dremel

Produkty 1-32 z 93

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Strona
na stronę

Marka Dremel pojawiła się w Stanach Zjednoczonych w 1932 roku. Historia firmy Dremel sięga jednak początków XX wieku, kiedy jej założyciel, Albert J. Dremel, emigrował do USA z Austrii. Przez trzydzieści ten inżynier i konstruktor opatentował prawie 60 urządzeń i narzędzi, które wspierały przemysł i prace domowe.

Już pierwszy produkt wypuszczony przez firmę, elektryczna ostrzałka do brzytew, zaskoczył nawet pracowników firmy Dremel. Opinie o produkcie okazały się tak dobre, że wpłynęły na obniżenie cen nowych brzytew na krajowym rynku. W tym samym czasie wypuszczono inne narzędzia Dremel: wielofunkcyjne ręczne szlifierki „Moto-Tool” dla majsterkowiczów.

W 1996 roku firma staje się częścią koncernu Bosch, który przejął całościowy pakiet akcji. Obecnie siedziba marki znajduje się w Bredzie w Holandii. Dzięki temu, że firma należy do grupy Bosch, nie ma problemów z dystrybucją i serwisem produktów Dremel. Polska jest krajem, w którym realizowane są wszystkie naprawy w ramach gwarancji. 

Katalog produktów Dremel

Główna dziedzina produkcji, czyli narzędzia wysokoobrotowe Dremel, charakteryzują się niewielkim rozmiarem i precyzyjnym wykonaniem. W katalogu produktów można znaleźć sprzęt elektryczny do wykonywania prac ręcznych, polegających na szlifowaniu i obróbce różnych materiałów. Są to narzędzia kompaktowe, urządzenia wielofunkcyjne, systemy warsztatowe Dremel, akcesoria, a także dodatki do tych narzędzi. W katalogu producenta można znaleźć także narzędzia dla artystów z dziedziny Arts & Crafts.

Na uwagę zasługuje fakt, że narzędzia elektryczne zazwyczaj dodatkowo wyposażone są w akcesoria Dremel. Zestaw narzędzi i końcówek pozwala szybko i kompleksowo przeprowadzić wybrane zadania. Specjalistyczne akcesoria dostępne w katalogu można też zakupić oddzielnie.

Gdzie stosuje się narzędzia Dremel?

Założeniem pierwszego właściciela firmy było stworzenie narzędzi dla majsterkowiczów. Obecnie w dalszym ciągu sprzęt ma zadowolić prywatnych użytkowników. Wykorzystywany jest przede wszystkim do majsterkowania, drobnych napraw i remontów. W katalogu narzędzia dla siebie znajdą także miłośnicy rzeźby w drewnie czy pirografii, którzy mogą dobrać odpowiednie akcesoria i kamienie Dremel. Sklep Industria24 stara się dać możliwość zdobycia wysokiej klasy narzędzi, organizując promocje na ten sprzęt.

Wysoka jakość, kompaktowe rozmiary i profesjonalne akcesoria sprawiają, że narzędzia Dremel znajdują się na wyposażeniu profesjonalnych zakładów. Można znaleźć je w warsztatach stolarski i ślusarskich. Dobre opinie zbierają także u operatorów maszyn w zakładach produkcyjnych. Duże znaczenie dla popularności w przemyśle ma także łatwy serwis i długi okres gwarancji.