Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Pilniki

Produkty 30

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Pilniki to ręczne narzędzia, które służą do skracania oraz odpowiedniego wykańczania powierzchni metalowych, drewnianych, aluminiowych i innych. Pilniki do gwintów posiadają metalową powierzchnię wyprodukowaną ze specjalnych stopów stali. Na powierzchni każdego pilnika, np.: pilnika do progów, tworzone są charakterystyczne nacięcia poprzeczne lub też krzyżowe, usytuowane bardzo gęsto, najczęściej tworząc malutkie zęby. Nacięcia na pilniku do aluminium są ustawione pod pewnym kątem do powierzchni pilnika. Dzięki tak stworzonemu narzędziu, pilnik do gwintów może zetrzeć zbędny materiał, warstwa po warstwie.

Pilniki to narzędzie o różnych kształtach i wymiarach, przystosowane są do różnorakich materiałów. Istnieje podział pilników ze względu na gęstość ząbków. Wyróżnia się zdzieraki, równaki, gładziki, półgładziki, gładziki podwójne oraz jedwabniki. Jedne pilniki sprawdzają się fantastycznie podczas piłowania dużych powierzchni, natomiast inne, bardziej precyzyjne, najlepiej pasują do drobnych prac wykończeniowych z detalami.

Pilnik do gwintów to narzędzie, którego używa się do naprawy uszkodzonych gwintów zewnętrznych bądź wewnętrznych. Jest to nietypowy rodzaj pilnika, ponieważ najczęściej posiada ząbki po obydwu stronach. Pilnik do aluminium posiada specjalne uzębienie, które ma za zadanie zapobiegać zanieczyszczaniu powierzchni podczas obróbki aluminium. Pilnik do progów wykorzystywany jest do szlifowania progów w instrumentach strunowych, a na rynku można znaleźć różne jego rozmiary i rodzaje.