KALKULATOR  RAT

Ukosowarki

Ukosowanie to inaczej zmiana płaszczyzny krawędzi z prostopadłej na ukośną. Zabieg ten stosuje się w celu zwiększenia powierzchni danej krawędzi przy spawaniu i lutowaniu. Jest to tani sposób na uzyskanie spoiny wysokiej jakości. 

Narzędzia, które do tego służą, to ukosowarki, których zastosowanie znacząco przyspiesza postęp prac. Dzielimy je na dwie rodzaje: ukosowarka stacjonarna oraz ukosowarka ręczna. Dobra ukosowarka do metalu (nawet ręczna), zapewnia identyczną jakość obróbki jak maszyny stacjonarne. Ukosowarka do rur, tak jak i ukosowarka do blach (często to to samo urządzenie), pozwalają na dostosowanie brzegów pod spoiny w kształtach K, V,X, Y i uzyskanie jasnych, nieutlenionych i równych krawędzi. Jeśli w grę w chodzi przenośna ukosowarka do rur, cena może się diametralnie zmieniać w zależności od firmy i modelu. 

Szukając odpowiedniego urządzenia, czy to ukosowarki do rur, czy też ukosowarki do blach, cena gra dużą rolę – nie zawsze tańszy produkt zapewni nam taką samą jakość wykonania. Nie bez znaczenia są również poszczególne parametry urządzeń, takie jak: wydajność ukosowania, prędkość obrotowa, zakres wewnętrzny i zewnętrzny obrabianych rur, maksymalny osiowy posuw, planowanie czoła rur, grubość ścianki obrabianych rur, czy funkcje jak regulacja rozpieraka grzechotką.

Ważna jest także moc silnika i jego prędkość, czy też masa samego sprzętu. W zależności od wybranego modelu ukosowarka ręczna pozwala na ukosowanie materiałów o minimalnej grubości 1,5 mm. Dla ukosowarki stacjonarnej nie ma to żadnego znaczenia. Najlepiej sprawdzić je w naszym sklepie, gdzie szeroki asortyment na pewno zadowoli każdego klienta.

Produkty 7

na stronę
Zobacz jako Lista Siatka
 1. Akumulatorowa ukośnica 40V max XGT AWS LS004GZ01 Makita

  Wydłużony czas realizacji
 2. Akumulatorowa ukośnica 18V DLS600Z Makita

  Wydłużony czas realizacji
 3. Akumulatorowa ukośnica 2 x 18V DLS111ZU Makita

  Wydłużony czas realizacji
 4. Ukośnica 216 mm LS0815FLN Makita

  Wydłużony czas realizacji
 5. Akumulatorowa ukośnica 40V max XGT AWS LS002GZ01 Makita

  Wydłużony czas realizacji
 6. GCM 18V-216 Ukośnica akumulatorowa BITURBO Bosch Professional
  W magazynie
 7. Ukosowarka Perles MF 2370E (skos 0-7,0mm)
  W magazynie

Produkty 7

na stronę
Zobacz jako Lista Siatka