Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Ukosowarki

Produkty 15

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Ukosowanie to inaczej zmiana płaszczyzny krawędzi z prostopadłej na ukośną. Zabieg ten stosuje się w celu zwiększenia powierzchni danej krawędzi przy spawaniu i lutowaniu. Jest to tani sposób na uzyskanie spoiny wysokiej jakości. 

Narzędzia, które do tego służą, to ukosowarki, których zastosowanie znacząco przyspiesza postęp prac. Dzielimy je na dwie rodzaje: ukosowarka stacjonarna oraz ukosowarka ręczna. Dobra ukosowarka do metalu (nawet ręczna), zapewnia identyczną jakość obróbki jak maszyny stacjonarne. Ukosowarka do rur, tak jak i ukosowarka do blach (często to to samo urządzenie), pozwalają na dostosowanie brzegów pod spoiny w kształtach K, V,X, Y i uzyskanie jasnych, nieutlenionych i równych krawędzi. Jeśli w grę w chodzi przenośna ukosowarka do rur, cena może się diametralnie zmieniać w zależności od firmy i modelu. 

Szukając odpowiedniego urządzenia, czy to ukosowarki do rur, czy też ukosowarki do blach, cena gra dużą rolę – nie zawsze tańszy produkt zapewni nam taką samą jakość wykonania. Nie bez znaczenia są również poszczególne parametry urządzeń, takie jak: wydajność ukosowania, prędkość obrotowa, zakres wewnętrzny i zewnętrzny obrabianych rur, maksymalny osiowy posuw, planowanie czoła rur, grubość ścianki obrabianych rur, czy funkcje jak regulacja rozpieraka grzechotką.

Ważna jest także moc silnika i jego prędkość, czy też masa samego sprzętu. W zależności od wybranego modelu ukosowarka ręczna pozwala na ukosowanie materiałów o minimalnej grubości 1,5 mm. Dla ukosowarki stacjonarnej nie ma to żadnego znaczenia. Najlepiej sprawdzić je w naszym sklepie, gdzie szeroki asortyment na pewno zadowoli każdego klienta.