Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Pasty polerskie

Produkty 6

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Polerowanie auta to nie tylko zabieg kosmetyczny, ale też sposób na przedłużenie jego żywotności. Każdy, kto się tym zajmował, wie, że wraz z doświadczeniem wzrasta świadomość tego, jak ważny jest dobór odpowiednich gąbek czy past polerskich. W tym dziale można znaleźć zarówno pasty polerskie do ręcznego polerowania samochodu, jak i przeznaczone do polerek mechanicznych.

Warto wiedzieć, że stosowanie uniwersalnych specyfików z supermarketu może jedynie pogorszyć stan karoserii. Od takiej pasty polerskiej pojawią się smugi i przebarwienia. Tymczasem profesjonalny środek może nie tylko usunąć rysy, ale też pogłębić kolor czy zakonserwować lakier.

Jeśli celem ma być pozbycie się głębokich rys, pasta polerska do lakieru powinna mieć grube ziarno. Będzie ona w stanie mocno zetrzeć lakier, co w tej sytuacji jest plusem. Jeśli jednak chodzi jedynie o wypolerowanie samochodu i usunięcie mikrorys, lepsza będzie pasta o małym ziarnie. Nie zniszczy karoserii, a jedynie ją nabłyszczy. Wybór najlepszej pasty polerskiej do ręcznego polerowania auta powinien zależeć właśnie od tego. 

Jeśli karoseria ma zarówno lekkie przetarcia, jak i głębokie uszkodzenia, najlepszym wyjściem będą dwa różne środki lub jeden o średniej grubości ziarna. Istnieją też gotowe zestawy past, które pozwolą usunąć różne defekty. Istnieją też środki do plastiku. Przydadzą się podczas polerowania świateł samochodowych czy obudowy lusterek. Z kolei pasty polerskie do metali sprawdzają się podczas odnawiania zabytkowych lub zniszczonych sprzętów różnego rodzaju.