Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Zaciskarki i prasy

Produkty 9

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Zamiast lutować przewody, równie dobrze można użyć po prostu zaciskarki. Jest to przyrząd, który pozwala na całkowicie bezpieczne mechanicznie i elektrycznie połączenie przewodu z łącznikiem wtykowym. 

Przykładowym narzędziem tego typu jest chociażby zaciskarka do tulejek – praska przeznaczona do zaciskania izolowanych oraz nieizolowanych tulejek, pojedynczych i podwójnych. Z kolei przypominająca szczypce zaciskarka do profili pozwala na szybkie łączenie profili montażowych, zastępując żmudne nawiercanie łączonych elementów. Dużym wydatkiem przy powyższych opcjach jawi się zaciskarka do rur - idealna do pracy na budowie i zaciskania złączek. Ważnymi parametrami, na które warto zwracać uwagę przy zakupie, są tu: bezpieczny zamek, wyłącznik bezpieczeństwa, siła zacisku i zakres pracy. 

W tej kategorii narzędzi występuje jeszcze prasa promieniowa, która służy do wykonywania połączeń zaciskowych. Prasy to maszyny robocze, których działanie polega na zgniataniu czy prasowaniu przedmiotów umieszczonych w nich. Rozróżniamy prasę mechaniczną i pneumatyczną. Pierwsza z wymienionych działa na zasadzie imadła, również tak jak ono jest mocowana do stołu, najczęściej wykonana z żeliwa. Druga uzyskuje nacisk o ogromnym ciśnieniu poprzez pompowanie dźwignią lub powietrzem ze sprężarki. Nacisk kontrolowany jest tu przez manometr. Maszyna posiada układ hydrauliczny, zalany odpowiednim płynem.

W asortymencie naszego sklepu z łatwością można odnaleźć takie produkty jak prasy mechaniczne, pneumatyczne i promieniowe, a także zaciskarki do rur miedzianych, do tulejek i do profili.