KALKULATOR  RAT

Zaciskarki i prasy

Zamiast lutować przewody, równie dobrze można użyć po prostu zaciskarki. Jest to przyrząd, który pozwala na całkowicie bezpieczne mechanicznie i elektrycznie połączenie przewodu z łącznikiem wtykowym. 

Przykładowym narzędziem tego typu jest chociażby zaciskarka do tulejek – praska przeznaczona do zaciskania izolowanych oraz nieizolowanych tulejek, pojedynczych i podwójnych. Z kolei przypominająca szczypce zaciskarka do profili pozwala na szybkie łączenie profili montażowych, zastępując żmudne nawiercanie łączonych elementów. Dużym wydatkiem przy powyższych opcjach jawi się zaciskarka do rur - idealna do pracy na budowie i zaciskania złączek. Ważnymi parametrami, na które warto zwracać uwagę przy zakupie, są tu: bezpieczny zamek, wyłącznik bezpieczeństwa, siła zacisku i zakres pracy. 

W tej kategorii narzędzi występuje jeszcze prasa promieniowa, która służy do wykonywania połączeń zaciskowych. Prasy to maszyny robocze, których działanie polega na zgniataniu czy prasowaniu przedmiotów umieszczonych w nich. Rozróżniamy prasę mechaniczną i pneumatyczną. Pierwsza z wymienionych działa na zasadzie imadła, również tak jak ono jest mocowana do stołu, najczęściej wykonana z żeliwa. Druga uzyskuje nacisk o ogromnym ciśnieniu poprzez pompowanie dźwignią lub powietrzem ze sprężarki. Nacisk kontrolowany jest tu przez manometr. Maszyna posiada układ hydrauliczny, zalany odpowiednim płynem.

W asortymencie naszego sklepu z łatwością można odnaleźć takie produkty jak prasy mechaniczne, pneumatyczne i promieniowe, a także zaciskarki do rur miedzianych, do tulejek i do profili.

Produkty 3

na stronę
Zobacz jako Lista Siatka
  1. Zaciskarka RP 219 bez szczęk 69058 RIDGID

    Wydłużony czas realizacji
  2. Zaciskarka RP 219 bez szczęk 69068 RIDGID

    Wydłużony czas realizacji
  3. Zaciskarka RP 219 bez szczęk 69073 RIDGID
    W magazynie

Produkty 3

na stronę
Zobacz jako Lista Siatka