Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Przyłbice

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Spawanie może być jednym z najbardziej niebezpiecznych działań budowlano-warsztatowych, o ile nie będzie wykonywane w odpowiednim stroju ochronnym. Jego najważniejszym elementem jest przyłbica spawalnicza. Jaką wybrać, by rzeczywiście chroniła oczy?

Przede wszystkim warto wiedzieć, jakie może być ryzyko związane z pracą spawalniczą. Chodzi głównie o uszkodzenie wzroku. Bezpośrednie – od iskry – i pośrednie, związane z oślepieniem jasnym światłem. Zwykłe gogle ochronne to może być za mało, szczególnie że podczas spawania często trzeba się mocno pochylić nad obrabianymi elementami, by je precyzyjnie połączyć.

Podstawą powinien być kask z mocnego tworzywa. Musi on być odporny na działanie wysokich temperatur. Ważna jest też jakość szyby, która jest jednym z najważniejszych elementów kasku. Ciekawie wyglądają modele przyłbic samościemniających, w których można automatycznie regulować stopień ochrony przed promieniowaniem i dopasowywać go do swoich potrzeb. 

Niektóre wyposażone są nawet w dodatkowe tryby rozpoznawania kolorów, dzięki którym iskry nie rażą, ale pozostałe barwy wciąż dobrze widać - są odpowiednio mocno nasycone. Wszystko to sprawia, że mimo dużej przyłbicy spawalniczej na twarzy, można mieć pełną widoczność.

W takiej przyłbicy może być gorąco, dlatego warto wybrać przyłbicę z nawiewem. Podczas rozważania, jaką przyłbicę spawalniczą wybrać, warto wziąć pod uwagę zakres planowanych prac. Im częściej powtarzane będzie spawanie, tym przyłbica spawalnicza powinna być lepszej jakości i wygodniejsza.