Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Kotwy

Produkty 4

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Kotwy umożliwiają łączenie ze sobą elementów konstrukcji takich jak beton i drewno czy cegła i metal. Za pomocą kotwy można łączyć zarówno części o dużym stopniu twardości, jak i miękkie czy porowate. Kotwy są bardziej wytrzymałe od kołków rozporowych i stanowią jeden z najlepszych sposobów na montaż ważnych elementów konstrukcyjnych.

Kotew stalowych używa się do łączenia ze sobą poszczególnych fragmentów murowanych w obrębie budynku. Wykonane one są zazwyczaj ze stali nierdzewnej lub ocynkowanej, dzięki czemu  wytrzymują duże naprężenia pomimo narażenia na czynniki zewnętrzne czy wilgoć. Warto wykorzystywać jeden rozmiar kotew na całej budowie, by wszystkie ważne części miały takie samo mocowanie.

Kotwy chemiczne nadają się do nietypowych, porowatych podłoży. Mogą też przydać się przy pęknięciach w ścianach budynków. Kotwa do ziemi to z kolei rodzaj spiczastego wspornika, który służy do mocowania większych elementów do podłoża. Kotwy do drewna mogą mieć różną formę. Np. kotwa do murłaty przypomina wyglądem hak, podczas gdy stalowe podstawy drewnianych słupów to kotwy zakończone śrubą wkręcaną w podłoże.

Tu znaleźć można też bardziej specjalistyczne rodzaje jak kotwa rozprężna czy poprzeczna takich marek jak Festool i Eurodima. Takie elementy przydają się podczas remontu i budowy domu, a także na co dzień do montowania półek czy instalacji. Ceny kotew zaczynają się od kilkunastu złotych, jednak w przypadku tego elementu nie warto sugerować się wyłącznie tym czynnikiem. Odpowiednio dobrane kotwy dobrej jakości będą przez wiele lat spajały kluczowe elementy w budynku.