Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Kołki rozporowe

Produkty 25

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Kołki rozporowe pozwalają bezpiecznie zawiesić obraz czy półkę nawet w trudnym podłożu. Świetnie sprawdza się przy kruszącej się czy pustej powierzchni, bo nylonowa osłona zabezpiecza wkręt przed wysunięciem. Jednocześnie nadaje się też do twardych i jednolitych powierzchni ścian.

Dostępne są również kołki rozporowe do styropianu czy płyt gipsowych. Ich konstrukcja pozwala na zablokowanie elementu wewnątrz otworu, a tym samym zapobiega jego wypadnięciu. Przydają się na etapie montażu ocieplenia czy ścianek. Istnieją również osobne, skrzydełkowe kołki do podwieszanych sufitów. Do porowatych materiałów sprawdzają się długie kołki rozporowe 300 mm i inne o podobnych wymiarach.

Odpowiednio dobrany kołek rozporowy do pustaków czy betonu może udźwignąć nawet ciężar do kilkuset kg. Oczywiście dotyczy to tych najlepszych marek i fabrycznie nowych. Tu znaleźć można właśnie tego typu elementy marek takich jak Fischer.

Kołkami z nacięciem krzyżowym można wiercić w kamieniu, podczas gdy metalowe kotwy nadają się do gazobetonu. Te metalowe mają zwykle ocynkowane zabezpieczenie antykorozyjne. Jakość takich elementów jest ważna, bo stalowe łączniki rozporowe mogą służyć np. do wieszania hamaków czy huśtawek, więc muszą trwale trzymać się na swoim miejscu i znosić duże obciążenia. Gdy nie wiadomo, jaki rodzaj wybrać, można zdecydować się na dostępne w tym dziale uniwersalne kołki rozporowe. Nadają się one do większości materiałów takich jak cegła czy beton.