Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Klingspor

Produkty 7

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Historia firmy Klingspor rozpoczyna się w 1893 roku, kiedy w niemieckim mieście Siegen powstaje fabryka kleju. Jej założycielem był Johannes Friedrich Klingspor, od którego nazwiska pochodzi nazwa przedsiębiorstwa. Wobec zmniejszenia się popytu fabryka kleju okazała się nierentowna, dlatego jeszcze pod koniec XIX wieku zaczęto tworzyć produkty, które wymagały sporej ilości kleju. Wybór padł na papier ścierny, który stał się głównym nurtem produkcji Klingspor.

Popyt na produkty ścierne i wysoka jakość wyrobów umożliwiła producentowi ugruntowanie swojej pozycji na rynku. Szybko zainteresowano się także eksportem, a nieco później produkcją poza granicami kraju. Pierwszą fabrykę Klingspor poza terenem Niemiec otwarto w 1996 roku w Polsce. Obecnie na świecie funkcjonuje ponad 40 punktów produkcji i bezpośredniej sprzedaży Klingspor. Sklep i hurtownia działają także w naszym kraju.

Katalog produktów Klingspor

Obrana przed ponad stu laty droga nadal jest główną dziedziną działalności firmy. W katalogu produktów Klingspor znajdują się więc przede wszystkim wyroby ścierne. Podstawę stanowią arkusze ścierne, tarcze szlifierskie i tnące do szlifierek. Dobre opinie zbierają także ściernice listkowe, które mogą być zamocowane do wiertarek i wkrętarek.

Narzędzia Klingspor to także frezy z węglika spiekanego w różnych wymiarach i kształtach. W katalogu firmowym można znaleźć także tarcze diamentowe i koronki wiertnicze. 

Nowe, lepsze, żółte - tym hasłem reklamowane są produkty Klingspor. Opinie na ich temat potwierdzają wysoką jakość i wydajność narzędzi. Wpływa to na spore zainteresowanie zarówno ze strony zakładów produkcyjnych, jak i prywatnych klientów. Narzędzia Klingspor często objęte są promocjami, co umożliwia zakup wysokiej jakości wyrobów w korzystnych cenach.