Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Taśmy malarskie

Produkty 2

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Taśma malarska na pierwszy rzut oka wydaje się jedynie drobiazgiem. W gruncie rzeczy jest to jednak niezbędne akcesorium w każdym domu. Wybór taśm na rynku jest ogromny. Są taśmy żółte, maskujące, niebieskie, papierowe, zewnętrzne do krzywizn. Taśma malarska różni się od innej również szerokością i – jak to bywa praktycznie ze wszystkim – taśma taśmie nierówna. Zatem czym charakteryzuje się dobra taśma malarska?

Taśma malarska służy do zabezpieczania podłóg, listew przypodłogowych, sufitów przed zabrudzeniami podczas malowania. To akcesorium może służyć również do odcinania kolorów, jeśli na jednej ścianie jest ich więcej. Wybór taśmy słabej jakości może powodować podciekanie farby pod taśmę, odklejanie taśmy lub pozostawianie kleju na ścianach.

Dobra taśma malarska to taka, którą dobieramy zgodnie z naszymi potrzebami. Jeśli nie chcemy uszkodzić spodniej warstwy, musimy wybrać taśmę o mniejszej mocy kleju, ale musimy liczyć się z tym, że pasek łatwiej nam odpadnie. Kiedy mamy dużą powierzchnię do oklejania, lepiej wybrać rolkę z dostateczną długością taśmy, jednak warto również nie przesadzać, jeśli chodzi o droższe rodzaje taśm. Bardzo ważna jest też cena – jeśli nasza praca ma być profesjonalna, lepiej zainwestować w sprawdzoną markę, zazwyczaj droższą.

Hasło dobra taśma malarska najczęściej jednoznaczne jest z hasłem taśma malarska niebieska. Jest to profesjonalne narzędzie przygotowane specjalnie do długiego przebywania na powierzchni. Nie uszkadza ścian i tynków, łatwo usuwa się z podłoża, a ponadto nie pozostawia śladów kleju. Jest to świetny wybór zarówno dla amatora, jak i profesjonalisty. W naszym sklepie można dostać taśmy różnej szerokości, np.: 5mm i 10mm.