Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Frezarki do metalu

Produkty 5

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Frezarka do metalu jest specyficzną obrabiarką, której zadaniem jest skrawanie. Frezarka do metalu zastosowanie ma na różnorodnych powierzchniach, zarówno tych płaskich, jak i bardziej skomplikowanych, na rowkach, kołach zębatych itp.  Frezarki do metalu stosowane są również do nacinania gwintów. To, co czyni frezarki do metalu pożądanymi narzędziami przy obróbce metalu, to ich uniwersalność. Mają bowiem szerokie zastosowanie. Frezarka do metalu wykonuje swoją pracę dzięki specjalnemu frezowi o kształcie bryły obrotowej. Taki frez to wieloostrzowe narzędzie, które dokonuje wrębów na powierzchni czołowej albo walcowej, obu czołowych. Frezarki do metalu wykonują też wręby na powierzchniach stożkowych. Frezarka do metalu używana albo nowa powinna charakteryzować się niezawodnością i wytrzymałością.

Frezarka uniwersalna do metalu

Frezarki można podzielić na pionowe lub poziome, albo też pionowo-poziome nazywane często uniwersalnymi. Frezarka uniwersalna do metalu to urządzenie, które ma bardzo szerokie zastosowanie i świetnie nadaje się do obróbki różnorodnego materiału. Nazwa – frezarka uniwersalna do metalu - wzięła się stąd, iż wykorzystywana jest ona w pracach naprawczych, jakie są wykonywane w różnorodnych warsztatach, jak i również w procesach wytwórczych, gdy efektem używania jej są jakieś pojedyncze elementy lub takie pochodzące z produkcji seryjnej. Frezarka uniwersalna do metalu umożliwia posuw w kilku osiach i wyposażona jest w stół roboczy o dużych rozmiarach. Taki stół powoduje, że możliwa jest obróbka dużych przedmiotów, frezarka do metalu mała, ręczna nie mogłaby poradzić sobie z takimi pracami. Frezarka uniwersalna do metalu ma możliwość regulacji głowicy, co sprawia, że ma ona szerokie zastosowanie. Frezarka uniwersalna wykonana jest zazwyczaj lepiej niż jakaś mini frezarka do metalu. Wiadomo przecież, że mała frezarka do metalu ma zastosowanie w małych przydomowych warsztatach i przeznaczona jest do prac drobniejszych. Mini frezarka do metalu ma swoich zwolenników wśród majsterkowiczów amatorów i drobnych rzemieślników. Tymczasem uniwersalna frezarka wykonana jest najczęściej z żeliwnych, mocnych materiałów.

Frezarka ręczna do metalu

Frezarki do metalu używane lub te nowe, prosto ze sklepu, cieszą się dużą popularnością u różnego rodzaju majsterkowiczów. Wiele osób samodzielnie wykonuje prace związane z obróbką metalu, dlatego też frezarka ręczna do metalu jest ich podstawowym narzędziem pracy. Frezarka ręczna do metalu jest podręcznym i dość lekkim urządzeniem, które posiada sporą moc, najczęściej jest to jakieś 900 W. Frezarka do metalu mała, bo taką właśnie jest frezarka ręczna do metalu jeśli porówna się ją z uniwersalną, posiada funkcję zmiany prędkości obrotowej, wyposażona jest także w stopniowanie regulacji głębokości frezowania. Frezarka do metalu mała, bo przedmiotem naszego zainteresowania jest właśnie mała frezarka do metalu ręczna, jest więc narzędziem, jakie powinien rozważyć pod zakup każdy majsterkowicz. Jest to chyba lepsze rozwiązanie niż frezarka do metalu samoróbka, która nie zawsze będzie działać tak, jak chciałby tego konstruktor. Frezarka do metalu samoróbka to zawsze ryzyko szybkiej awarii lub kłopotów w użytkowaniu, frezarka do metalu samoróbka to także produkt bez gwarancji. Dlatego też mała frezarka do metalu ręczna powinna być wybierana albo prosto ze sklepu albo z komisu ze sprzętem używanym. Frezarki do metalu używane jeśli są tylko dobrze konserwowane, używane przez rozsądne osoby, powinny niewiele różnić się od tych nowych.