Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Bruzdownice

Produkty 14

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Wycinanie rowków w betonie oraz innych materiałów budowlanych jest zadaniem trudnym, które wymaga sporo wysiłku. Jeśli chcemy wykonać nacięcia za pomocą dłuta i młotka, musimy liczyć się z tym, że będą one nierówne, może nawet dojść do pęknięć. Co więcej, jest to praca bardzo męcząca i uciążliwa. Dlatego też warto wyposażyć się w odpowiednie narzędzia, które ułatwią nam wykonanie zadania.

Jednym z podstawowych sprzętów, które warto posiadać, jest bruzdownica do betonu. Dlatego też zadbaliśmy o to, by w ofercie naszego sklepu znalazły się bruzdownice, które są w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Do czego służy bruzdownica? Mówiąc najprościej, jest to narzędzie, którego celem jest ułatwienie wycinania żłobień i rowków w betonie oraz innych materiałach budowlanych. Z tego powodu narzędzie to najczęściej wykorzystywane jest w branżach budowlanej, remontowej oraz w kamieniarstwie i instalatorstwie.

W ofercie naszego sklepu znajdują się różne typy urządzeń. Podstawowym i jednocześnie najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest bruzdownica ręczna. To urządzenie, które charakteryzuje się konstrukcją opartą na budowie szlifierki kątowej. Bruzdownica ręczna wyposażona jest w dwie tarcze diamentowe, które pozwalają na wycięcie bruzd w betonie, kamieniu i cegle. W ofercie posiadamy również urządzenia do gazobetonu. Ręczna bruzdownica może mieć różne wymiary tarcz oraz wykonywać cięcia o różnej szerokości i głębokości. Dzięki temu jest to urządzenie, które może nam pomóc nie tylko w stworzeniu rowków do kabli, ale również i większych wycięć, w których znajdą się np. rury ogrzewania lub instalacji wodnej. 

Urządzenia te różnią się również pod względem źródła zasilania. Bruzdownica akumulatorowa to rozwiązanie idealnie sprawdzające się w miejscach, w których nie mamy dostępu do źródła prądu. Drugim rozwiązaniem jest bruzdownica elektryczna, która często charakteryzuje się większą mocą i skutecznością działania.

Podczas wycinania żłobień w ścianach poważnym problemem jest pylenie materiałów budowlanych, które jest nie tylko uciążliwe, ale również szkodliwe dla zdrowia. Na szczęście, nie musi to być problemem. Rozwiązaniem może okazać się bruzdownica bezpyłowa, która rozdrabnia materiał, zamiast go szlifować. Dzięki temu nie mamy do czynienia z uciążliwym pyłem, nie ma również potrzeby odkurzania ściany lub podłogi. 

Tańszym, a jednocześnie równie skutecznym rozwiązaniem, jest bruzdownica z odkurzaczem. Urządzenie to od razu wciąga wszystkie powstające pyły i drobinki, dzięki czemu nie docierają one do naszych dróg oddechowych oraz nie zanieczyszczają pomieszczenia.

Wszystkie bruzdownice, które znajdziesz w ofercie naszej firmy, to produkty znanych i cenionych producentów, słynących z wysokiej jakości i niezawodności swoich narzędzi. Jeśli więc zależy ci na tym, by pracować szybko, sprawnie i bezpiecznie, możesz mieć pewność, że pomoże ci w tym dostępna w naszej ofercie bruzdownica. Cena urządzeń dostępnych w naszej ofercie również spełni twoje oczekiwania.