Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Zakrętarki udarowe

Produkty 1-32 z 38

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Strona
na stronę

Zakrętarka udarowa jest specjalistycznym narzędziem, używanym na budowach i w warsztatach. Głównym jego zadaniem jest wkręcanie i wykręcanie nakrętek, śrubek i wkrętów. Z łatwością może zostać dostosowane do pracy z różnymi typami wkrętów i śrub, o różnych nacięciach: czy to gwiazdkowych, czy krzyżowych. Odkręcanie zabezpieczonych śrub i wkrętów? Do tego zadania również przyda się nam zakrętarka. 

Od kluczy udarowych odróżnia zakrętarki głównie fakt bycia przenośnymi urządzeniami wykorzystującymi akumulatory, a także niewielkie gabaryty. Udar w urządzeniu włącza się sam, kiedy osiągnięty zostanie opór maksymalny, inny dla każdego modelu i firmy. Przebieg pracy zakrętarek można więc nazwać fazowym. Szybki ruch obrotowy to pierwszy etap, końcowa faza zaś to przełączenie na powolny ruch udarowy. W pracach remontowych, przy wszelakich montażach i przyłączeniach, funkcja ta sprawdzi się doskonale. 

Może pojawić się pytanie o wybór momentu obrotowego, jest to jednak nieskomplikowane. Im jest on większy, tym pokaźniejszymi śrubami, wkrętami i nakrętkami możemy operować. Docenią ten parametr przede wszystkim profesjonaliści, amatorzy niekoniecznie, dlatego tym drugim zaleca się sprzęt nieco bardziej uniwersalny. 

A zatem podejmujemy decyzję – w naszym warsztacie musi się znaleźć zakrętarka udarowa. Do czego jednak dokładnie może nam się przydać? To zależy od konkretnego podtypu. Warto zacząć od rozejrzenia się po naszym sklepie. Posiadamy w ofercie między innymi takie narzędzia: zakrętarka udarowa akumulatorowa, sieciowa oraz elektryczna.