Ściernice

Ściernica to rodzaj solidnej tarczy, która pozwala na precyzyjne szlifowanie wybranych elementów z drewna czy metalu. Może ona być wykonana z tworzyw mineralnych, ceramicznych czy żywicznych, które są pokryte np. korundem czy diamentem zależnie od efektu, jaki ma zostać uzyskany. Znajdziesz tu ściernice tarczowe, garnkowe i specjalne do wyjątkowo wymagających zastosowań.

Numer ziarna ściernicy, jej twardość i oznaczenie kształtu znajdują się na opakowaniu – warto zapoznać się z nimi przed zakupem. Twardość ściernicy oznaczona jest literami E-T, gdzie E to najbardziej miękka, a T to twarda. Czasem używa się też skali M (miękkie), Ś (średnie) i T (twarda). Jeśli nie wiadomo, jakiej ściernicy użyć, można trzymać się zasady: twarda do miękkich materiałów i miękka – do twardych.

Niektóre zadania da się wykonać za pomocą kilku różnych narzędzi. Do innych jednak właśnie ściernice będą niezastąpione. Ściernica do otworów pozwala wyszlifować powierzchnię w rurze czy kanaliku. Może więc przydać się zarówno do wykańczania elementów czysto dekoracyjnych, jak i do obrabiania części przemysłowych. Przed zakupem ściernicy do otworów warto sprawdzić jej średnicę, by pasowała do posiadanego sprzętu.

Najbardziej uniwersalna jest ściernica z włókniny. Sprawdzi się do różnorodnych prac w domu i dookoła niego, głównie do polerowania. Jeśli prac jest dużo, warto kupić ściernicę borazonową, która jest odporna na zużycie. Dodatkowo, w przeciwieństwie do diamentu, borazon nie niszczy się w kontakcie z żelazem. Dlatego ściernice borazonowe najlepiej nadają się właśnie do pracy z metalami.

Produkty 8

na stronę
Zobacz jako Lista Siatka
 1. Tarcza szlifierska metal 125mm 80 tkanina wypukła Bosch
  W magazynie
 2. Ściernica listkowa Metabo 60×40 mm; P60
  W magazynie
 3. Ściernica listkowa Metabo 60×30 mm; P60
  W magazynie
 4. Ściernica listkowa Metabo 50×20 mm; P60
  W magazynie
 5. ciernica trzpieniowa Metabo 50 mm/6 mm A 24 grub. 6 mm
  W magazynie
 6. ciernica wachlarzowa Bosch
  W magazynie
 7. ciernica wachlarzowa Bosch
  W magazynie
 8. Ściernice trzpieniowe z korundu Bosch - 5 szt.
  W magazynie

Produkty 8

na stronę
Zobacz jako Lista Siatka