Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Mierniki wilgotności

1 element

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Wilgotne drewno, podobnie jak inne absorbujące wodę materiały budowlane, może być przyczyną poważnych problemów. Utrzymująca się wilgotność może doprowadzić do rozwoju pleśni i niszczenia materiałów, co stanowić może zagrożenie dla życia i zdrowia. Jeśli zaś drewno wyschnie już po wykorzystaniu go, może odkształcić się, wypaczyć, a nawet popękać.

Dlatego przed zamontowaniem materiału warto sprawdzić poziom wilgotności. Pomóc może nam w tym miernik wilgotności drewna. To urządzenie, które w szybki i precyzyjny sposób dokonuje pomiaru każdego rodzaju drewna - niezależnie od gatunku. Miernik wilgotności drewna znajduje zastosowanie nie tylko na budowach, ale również w przypadku oceny stanu drewna opałowego.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz również inne urządzenia, których celem jest dokonanie pomiarów wilgotności. Pierwszym z nich jest miernik wilgotności gleby, który znajduje zastosowanie zarówno na placach budowy, jak i w leśnictwie, ogrodnictwie i przy uprawach rolnych. Pozwala bowiem na ocenę, czy grunt nadaje się pod budowę lub też - w przypadku upraw - czy nie wymaga nawadniania.
W naszym asortymencie znajdziesz również miernik wilgotności powietrza, czyli urządzenie, które stosowane jest w przypadku diagnostyki budowlanej, testach pod kątem występowania pleśni oraz w miejscach, w których przeprowadza się procesy spalania oraz w meblarstwie. 

Wszystkie oferowane przez nas mierniki wilgotności to precyzyjne, łatwe w obsłudze urządzenia, charakteryzujące się wysoką jakością. Co więcej, dostępne są w niskich, przystępnych cenach.