Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Tarcze szlifierskie

Produkty 1-32 z 114

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Strona
na stronę

Za pomocą szlifierki można bezpiecznie i sprawnie przeciąć nawet grube powierzchnie metalowe. Niezbędne do tego są odpowiednie tarcze szlifierskie. Pozwalają one nie tylko na samo cięcie, ale też wyszlifowanie i zabezpieczenie krawędzi. Najlepiej, by była ona dopasowana do twardości materiału, sprzętu i zastosowania. Dzięki temu nie ma ryzyka zniszczenia szlifierki i tarczy. Efekt będzie wówczas najlepszy. Dlatego warto trzymać się sprawdzonych producentów, jak Makita, Dremel czy Bosch, a unikać tarcz niesprawdzonych firm.

Tarcza szlifierska do wiertarki pozwala zamienić uniwersalne narzędzie w takie, którym można szlifować materiał. Na domowej wiertarce można zamontować też tarczę czy szczotkę polerską. Z kolei tarcze szlifierskie na rzep są wykorzystywane raczej ze szlifierkami kątowymi i stołowymi.

Za pomocą tarczy szlifierskiej można pozbyć się starych powłok. Znacznie ułatwiają więc renowację mebli i remonty. Przydają się również w mechanice samochodowej. Bez tarczy szlifierskiej do gresu trudno sobie z kolei wyobrazić kładzenie płytek. Im twardszy lub cenniejszy materiał, tym więcej uwagi trzeba poświęcić, jeśli chodzi o jakość komponentów. Wybierając dobrą tarczę do gresu, można mieć pewność, że płytki nie pękną.

Niektóre tarcze są zaprojektowane specjalnie do jeszcze bardziej specjalistycznych zadań, jak np. tarcza szlifierska do ostrzenia łańcuchów czy szlifowania na mokro. Aby polerować od środka elementy drewniane czy rury, przyda się taśma szlifierska.