Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Kaski budowlane

Produkty 5

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Kask budowlany to często ignorowany i pomijany element wyposażenia, a tymczasem od niego może na budowie zależeć życie. Dlatego warto kupować go w profesjonalnym sklepie z narzędziami, by mieć pewność, że w kluczowym momencie rzeczywiście da potrzebną ochronę.

Istnieje kilka rodzajów kasków na budowę, z których najbardziej solidny będzie ten do pracy na wysokościach. Kaski ochronne mogą mieć też szybkę, jeśli mają służyć również do ochrony podczas prac takich jak szlifowanie. 

Standardowy kask powinien mieć taśmę mocującą go pod brodą i wzmocnienia chroniące czaszkę. Część kasków ma też specjalne otwory, które służą do odprowadzania wilgoci. Daje to większy komfort pracy, szczególnie podczas ciepłych dni. Dobry kask budowlany powinien być zabezpieczony zarówno przed chłodem, jak i gorącem.

W sklepie dostępne są kaski ochronne w różnych kolorach. Dzięki temu można lepiej zarządzać ekipą, przydzielając konkretny kolor osobom, które mają w miejscu pracy różne funkcje. Alternatywnie każda z ekip może mieć kask w innym kolorze, co ułatwi wprowadzenie porządku na budowie.

Warto sprawdzać też wagę kasku budowlanego. Ma ona znaczenie, bo sprzęt będzie wykorzystywany często przez wiele godzin, więc nie powinien być zbyt ciężki. W tym sklepie znaleźć można poręczne kaski o wadze ok. 350 g, które dopasują się na każdą głowę. Dodatkowo można je uzupełnić o szyby przeciwodpryskowe dzięki kieszonkom umieszczonym w obudowie. W ten sposób jeden uniwersalny kask na budowę zastępuje kilka osobnych modeli.