Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Przecinaki do metalu, ślusarkie

Produkty 18

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Przecinak do metalu to ręczne narzędzie, które jest bardzo przydatne podczas domowych napraw, czy profesjonalnych prac. Idealnie sprawdza się przy przecinaniu metalu. Przecinak ślusarski służy do pracy podczas obróbki metali, umożliwia łatwe przecinanie oraz nacinanie metalowych elementów, które mają małe średnice. Na rynku występują przecinaki pojedyncze oraz w zestawach. Można wybierać pomiędzy przecinakami do cięcia, punktowania, a także wybijania stali. Niektóre przecinaki posiadają bardzo precyzyjne krawędzie robocze, służące do pracy w twardych materiałach.

Przecinak do metalu może mieć różne wymiary i długości. Przecinak ślusarski inaczej można nazwać dłutem do metalu. Wiele przecinaków ma możliwość ponownego ostrzenia, dzięki czemu po stępieniu nie trzeba ich wyrzucać i kupować nowego narzędzia. Przecinak ślusarski, aby był wytrzymały i sprawdzał się przy najbardziej ekstremalnych pracach, musi być wykonany z trwałego surowca, najlepiej ze stali chromowo-wanadowej. Aby korzystanie z przecinaków było bezpieczne, warto zaopatrzyć się również w specjalny uchwyt, który zapobiegnie wszelkim uszkodzeniom podczas pracy.

W warsztacie mechanika przecinaki także są bardzo ważne, jednak główną rolę odgrywa tam przecinak do nakrętek. Jest to nieodzowne narzędzie, służące do szybkiego, bezpiecznego ucinania nakrętek. Często przecinak do nakrętek można znaleźć w zestawie składającym się z czterech przecinaków o różnych parametrach, wykonanych ze stali, odpornych na zniekształcenia.