Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Nitownice ręczne

Produkty 10

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Nitownice ręczne to nowoczesne narzędzia, które powstały, aby przysłużyć się ręcznemu zamykaniu nitów. Nitownica ręczna składa się z roboczej głowicy, wyposażonej w element pozwalający na wciągnięcie zrywalnego nitu do środka przy pomocy dużej siły. Praca z nitownicą ręczną charakteryzuje się właśnie tym, że nit nie jest odcinany, a zrywany, co jest proste, ale jednocześnie wymagające dużej siły.

Nitownica ręczna posiada prostą konstrukcję, dzięki której istnieje małe prawdopodobieństwo zepsucia narzędzia. Zachęcająca jest także dużo niższa cena, aniżeli w przypadku nitownicy elektrycznej czy pneumatycznej. Jeśli nitownica ręczna potrzebna jest do sporadycznych zadań w warsztacie, można kupić ją już za kilkadziesiąt złotych, bez konieczności wydawania kilkuset złotych na bardziej profesjonalne narzędzia. Nitownica ręczna do nitonakrętek charakteryzuje się niezależnością – nie potrzeba gniazda zasilania czy baterii, aby z niej skorzystać. Można ją wyciągnąć wszędzie i zawsze będzie gotowa do działania.

Nitownica ręczna do nitonakrętek to wygodne narzędzie wyposażone zazwyczaj w antypoślizgowe uchwyty, które pozwalają na dokładne zaciśnięcie nitownicy. Podczas wyboru idealnej nitownicy trzeba zwrócić uwagę na jej wielkość, gdyż duże narzędzie może potrzebować dodatkowego podparcia. Warto również pamiętać, że nitownica nie jest do końca uniwersalnym akcesorium. Końcówki robocze musimy wybrać sami, w zależności od tego, do jak wielkich nitów będą używane. Na koniec warto ustalić, czy chcemy kupić najtańszą nitownicę, niezależnie od jakości wykonania, czy może jednak zależy nam na najlepszej nitownicy ręcznej do nakrętek, która będzie miała na pewno nieco wyższą cenę.