Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Frezy trzpieniowe

Produkty 1-32 z 116

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Strona
na stronę

Nazwa frezów trzpieniowych pochodzi od trzpienia, czyli uchwytu, na którym są zamocowane. Na nim umieszczony jest gwint mocujący i ostrze tnące. Frezy warto dobierać kształtem i wielkością do obrabianego materiału (drewno, kamień, metal) i planowanych działań.

Frezem trzpieniowym można wykonać zarówno obróbkę zgrubną, jak i wykończenie. Dobierając frez, warto zwrócić uwagę na chwyt, który może mieć kształt walca lub stożka. W mniejszych stosowane są frezy walcowe, które dają precyzję; większe sprawdzają się z chwytem stożkowym ze śrubą ściągającą, które zapewniają lepszą stabilizację.

W ofercie są zarówno frezy trzpieniowe proste, jak i frezy do mikrowczepów, które przydadzą się w codziennej pracy w domu czy warsztacie. Frezy z ostrzami umieszczonymi na czole pozwalają również na tradycyjne wiercenie pod otwory czy instalacje. Rodzajem frezów trzpieniowych są też frezy walcowo-czołowe, w których powierzchnia tnąca znajduje się zarówno na czole, jak i po bokach frezu.

Frezy trzpieniowe produkowane są zazwyczaj z węglika spiekanego lub stali szybkotnącej. Ich ostrza mogą też być pokryte diamentem syntetycznym. Popularni producenci to Dormer, Widia czy Iscar. Takie frezy można dostać pojedynczo w wybranej średnicy. Przy zakupie wiertarki czy innego urządzenia można też od razu dokupić walizkę pełną frezów różnej wielkości i o rozmaitych końcówkach. Taki zestaw może przydać się nie tylko w warsztacie stolarskim czy serwisie, ale też w domowym warsztacie majsterkowicza.