Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Frezy do drewna

Produkty 1-32 z 145

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Strona
na stronę

Prace w drewnie należą do tych, które najłatwiej wykonać w przydomowym warsztacie. To praktyczny rodzaj robót, które pozwalają samodzielnie zbudować czy wykończyć dom i meble. Wystarczy odpowiedni frez do drewna na wiertarkę, by móc zacząć pracę. Niektórzy wybierają kompletne zestawy nawet kilkudziesięciu frezów do drewna, by móc rzeźbić, wiercić i fazować dowolne elementy. Takie zestawy najczęściej można dostać w gotowych walizkach.

Istnieje kilkadziesiąt rodzajów frezów do drewna, a każdy z nich może występować w różnych rozmiarach. Podczas prac szybko staje się jasne, które frezy przydają się stale, a które tylko czasami. Tych najważniejszych można kupić po kilka sztuk w różnych rozmiarach.

W tym dziale znaleźć można m.in. frez do zarysów płaskich, profilowy czy zaokrąglający. Przydają się też frezy do krawędzi i wyokrągleń. Jeśli chodzi o frezy do drewna na wiertarkę, to często stoją za nimi ci sami producenci, którzy projektują same wiertarki. Stąd popularność frezów do drewna Bosch czy Makita.

Frezy do drewna 45 czy 90 stopni mogą służyć zarówno do pogłębiania otworów, jak i frezowania krawędzi. Z kolei frez do drewna 40 mm o nietypowym kształcie przypominającym turbinę służy do wycinania otworów pod zawiasy puszkowe.

Z kolei frez prosty do drewna jest niemal całkowicie gładki i pozbawiony krawędzi. Tworzy się za jego pomocą rowki wpustowe. Do wiercenia w drewnie wystarczy jedno wiertło, ale do tak zaawansowanych prac jak budowa domu czy mebli przyda się już cały komplet.