Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Nasadki

Nasadki rozszerzają zakres funkcji codziennych narzędzi, takich jak klucze. Mają one za zadanie zmieniać średnicę końcówki klucza, dzięki czemu łatwo będzie można wykorzystać urządzenie z elementem innej wielkości, niż wyjściowa średnica otworu klucza. Istnieją też nasadki uniwersalne, które pozwalają dowolnie dopasowywać średnicę końcówki. Warto mieć taką w samochodzie czy skrzynce z narzędziami na wypadek nagłych napraw.

Takie nasadki mogą być 6- lub 12-kątne. Te dwa warianty służą do odkręcania różnego rodzaju śrub. Za bardziej uniwersalne w mechanice pojazdowej uznawane są 6-kątne, choć warto mieć też kilka najpopularniejszych wariantów nasadek 12-kątnych. Nasadką 12-kątną można łatwiej odkręcać nowe śrubki. Starsze, zardzewiałe czy zapieczone lepiej odkręcać 6-ciokątną nasadką.

Średnice nasadek podaje się w calach, gdzie najpopularniejsze to 1/2'', 1/4'' i 3/4'' lub w mm, np. popularna nasadka kwadrat 8 mm.

O wiele wytrzymalsze, przeznaczone do specjalnie wymagających prac, są nasadki udarowe. Nadają się one do urządzeń pneumatycznych i grzechotek. Pozwalają np. wykręcić śrubę z betonu czy kamienia. Zwykłe nasadki nadają się raczej do drewna czy metalu. Szczególnie w przypadku nasadek udarowych do betonu jakość ma duże znaczenie – nasadka nie może zostać uszkodzona podczas pracy ciężkim sprzętem.

Nasadka kątowa pozwala tymczasem na korzystanie z wkrętarki pod kątem, co jest wygodne w trudno dostępnych miejscach. Takie elementy jak nasadki można kupić pojedynczo lub w kasetkach zawierających całe zestawy.

Produkty 1-30 z 381

na stronę
na stronę