Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Nasadki

Produkty 1-32 z 416

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Strona
na stronę

Nasadki rozszerzają zakres funkcji codziennych narzędzi, takich jak klucze. Mają one za zadanie zmieniać średnicę końcówki klucza, dzięki czemu łatwo będzie można wykorzystać urządzenie z elementem innej wielkości, niż wyjściowa średnica otworu klucza. Istnieją też nasadki uniwersalne, które pozwalają dowolnie dopasowywać średnicę końcówki. Warto mieć taką w samochodzie czy skrzynce z narzędziami na wypadek nagłych napraw.

Takie nasadki mogą być 6- lub 12-kątne. Te dwa warianty służą do odkręcania różnego rodzaju śrub. Za bardziej uniwersalne w mechanice pojazdowej uznawane są 6-kątne, choć warto mieć też kilka najpopularniejszych wariantów nasadek 12-kątnych. Nasadką 12-kątną można łatwiej odkręcać nowe śrubki. Starsze, zardzewiałe czy zapieczone lepiej odkręcać 6-ciokątną nasadką.

Średnice nasadek podaje się w calach, gdzie najpopularniejsze to 1/2'', 1/4'' i 3/4'' lub w mm, np. popularna nasadka kwadrat 8 mm.

O wiele wytrzymalsze, przeznaczone do specjalnie wymagających prac, są nasadki udarowe. Nadają się one do urządzeń pneumatycznych i grzechotek. Pozwalają np. wykręcić śrubę z betonu czy kamienia. Zwykłe nasadki nadają się raczej do drewna czy metalu. Szczególnie w przypadku nasadek udarowych do betonu jakość ma duże znaczenie – nasadka nie może zostać uszkodzona podczas pracy ciężkim sprzętem.

Nasadka kątowa pozwala tymczasem na korzystanie z wkrętarki pod kątem, co jest wygodne w trudno dostępnych miejscach. Takie elementy jak nasadki można kupić pojedynczo lub w kasetkach zawierających całe zestawy.