Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Adaptery

Produkty 1-32 z 35

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Strona
na stronę

Adaptery do narzędzi to jedne z tych niewielkich elementów, które mogą zastąpić drogi sprzęt. Wystarczy odpowiednia przejściówka, by jednego klucza można było użyć w zastępstwie kilku różnych. Najczęściej wybierane są adaptery 1/4'' i 1/2'', ale istnieje też wiele innych. Średnica grzechotki powinna być wytłoczona na jej powierzchni; na tej podstawie można dobrać odpowiedni adapter. Adaptery przydają się szczególnie w drodze i wszędzie tam, gdzie nie ma miejsca na kilka czy kilkanaście różnych kluczy.

Adaptery stosuje się do droższych grzechotek. Za pomocą takich elementów można rozszerzyć zakres ich działania i wykorzystać je w pełni. Poza zwykłymi adapterami można też dostać adaptery z uchwytem SDS do kluczy nasadowych czy adaptery z mechanizmem szybkomocującym.

Osobny temat stanowią adaptery do stołów, które pozwalają na stosowanie narzędzi mocujących określonych marek na zwykłym blacie spawalniczym czy stolarskim. Również w przypadku maszyn rolniczych czy w elektryce odpowiedni adapter może zaoszczędzić tysiące złotych i zastąpić markowy sprzęt.

Adaptery to na tyle proste w konstrukcji i niewielkie elementy, że produkuje je wielu różnych, mniej znanych producentów. W przypadku tych przedmiotów najważniejsza powinna być odpowiednia średnica, a w drugiej kolejności solidne wykonanie. Nazwa producenta w tym wypadku ma drugorzędne znaczenie. Taki mały reduktor kosztuje zazwyczaj kilka złotych i może służyć przez wiele lat, zastępując inne specjalistyczne narzędzia. Warto mieć go w swoim warsztacie.