Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Taśmy szlifierskie

Produkty 1-32 z 113

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Strona
na stronę

Tarcze polerskie świetnie sprawdzają się na niewielkich powierzchniach. Jednak szybko się zużywają. Stosowane na dużych blatach czy ścianach będą więc mało ekonomiczne. Zamiast nich warto wówczas używać taśmy szlifierskiej. To połączona na końcach szarfa papieru ściernego, która umożliwia długotrwałą pracę bez przestojów.

Korzystanie z takiej taśmy jest proste - wystarczy przesuwać ją po powierzchni, by stopniowo nadać jej oczekiwaną fakturę. Sprawdza się do polerowania i szlifowania różnorodnych powierzchni. Najczęściej stosuje się ją do wygładzania blatów i innych drewnianych części. Bezkońcowych taśm ściernych można używać również z cykliniarką i niektórymi pilnikami elektrycznymi. Za pomocą pasów cyrkonowych tego typu o grubym ziarnie można nawet wypolerować stal. Najbardziej uniwersalna jest elektrokorundowa taśma szlifierska o średniej grubości ziarna. Można ją polecić do drewna i stali. Taśmy filcowej da się nawet używać z pastą polerską.

 

Większość taśm szlifierskich bezkońcowych ma szerokość 75 mm. Zmienne są jednak długości. Tu znaleźć można zarówno taśmy szlifierskie 75x457, jak i takie o długości 533 mm. W ofercie dostępne są m.in. taśmy szlifierskie Dremel, Festool i Grit. W razie wątpliwości warto sprawdzić w specyfikacji dla danego modelu, z którymi szlifierkami można używać konkretnej taśmy. 

Mamy też trzpienie do szlifowania pokryte na końcu taśmą szlifierską. Te będą idealne po to, by dotrzeć w trudno dostępne miejsca i nadać im gładkości.