Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Frezy grawerskie

Produkty 7

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Wystarczy miniszlifierka i odpowiedni frez, by móc zająć się grawerowaniem. To zajęcie, które pozwala zarówno na dorabianie kluczy czy tworzenie drobnych elementów metalowych, jak i pisanie na metalu i drewnie.

Grawerowanie wykonują firmy zajmujące się produkcją tabliczek na drzwi czy zakłady pogrzebowe. Może też być częścią oferty warsztatu artystycznego czy rzeźbiarskiego. Do jego wykonania jest potrzebny tylko odpowiedni rylec, czyli frez grawerski.

Większość frezów grawerskich różni się od standardowych frezów kształtem. Przypominają one metalowy ołówek lub pióro i mają mniej lub bardziej zaostrzony koniec. To pozwala na wykonywanie linii i nacięć pod różnymi kątami, co przekłada się na płynność pisania po metalu i efekt.

Tu znaleźć można głównie frezy grawerskie marki Dremel o różnych średnicach. Zależnie od planowanego efektu, można wybierać spośród frezów grawerskich o średnicy od 0,5 mm do kilku mm. Istnieją też frezy grawerskie z kulką dla jeszcze bardziej oryginalnego efektu. Warto mieć kilka średnic. Można też nabyć frez grawerski na wymienną płytkę.

Większość frezów tego typu wykonana jest z węglika spiekanego. Warto zwracać uwagę na jakość i materiał wykonania frezów szczególnie przy grawerowaniu. To precyzyjna praca, a o efekcie często decyduje każdy milimetr. Złamanie się czy uszkodzenie frezu w czasie obróbki metalu mogłoby całkowicie zepsuć efekt. Dlatego polecamy firmowe frezy dostępne w naszym sklepie. Frezy grawerskie Dremel mogą posłużyć do rzeźbienia i grawerowania w tworzywach sztucznych, metalu (w tym aluminium), drewnie czy włóknie szklanym.