Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Frezy stożkowe

Produkty 5

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Frezy stożkowe mają różnorodne formy – od prostych stożków, przez żłobione krawędzie, po bardziej skomplikowane kształty inspirowane stożkiem. Każdy z nich będzie sprawdzał się przy innych pracach.

Klasyczne frezy stożkowe do metalu mają zwykle żłobione krawędzie, co pozwala na precyzyjne wiercenie w twardym metalu bez powstawania ostrych opiłków. Z kolei wąsko zakończona końcówka pozwala na wiercenie otworów.

 

Do grawerowania używa się frezu stożkowego o gładkich ściankach i ostrej końcówce, który przypomina pisak. Pozwala on na precyzyjne cięcia w metalu pod różnymi kątami. Dzięki takim frezom można profesjonalnie grawerować - nawet posiadając multiszlifierkę.

Do prac artystycznych czy rzeźbiarskich w kamieniu i minerałach stosuje się frezy stożkowe typu ściernica z diamentowym nasypem. Za ich pomocą również możliwy jest grawerunek. Rzadziej używa się frezów stożkowych do drewna, ale takie modele też można spotkać na rynku.

Większość frez stożkowych wykonana jest z węglika spiekanego, stali szybkotnącej lub podobnych materiałów. Tu można znaleźć zarówno frezy stożkowe o średnicy kilku mm, jak i większe frezy stożkowe, których wielkość dochodzi do kilkudziesięciu mm średnicy. Można też dostać frezy stożkowe fazowniki 45 i 90 stopni. Te służą głównie do pogłębiania otworów pod śruby i podobne elementy. Najczęściej mają one mocowanie na chwyt walcowy NWS lub chwyt stożkowy Morse’a. Warto sprawdzić to przed zakupem. Nowością na rynku są składane frezy stożkowe 45 stopni tego typu.