Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Tuleje redukcyjne do odkurzaczy

Produkty 10

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Każdy odkurzacz ma własną średnicę otworu do rury zasysającej brud. Nie oznacza to, że po zgubieniu czy uszkodzeniu węża do odkurzacza jedynym wyjściem będzie zakup drogiego, oryginalnego zamiennika w oficjalnym serwisie. Do odkurzacza będzie można zastosować dowolny wąż. Wystarczy do tego mieć taką tuleję redukcyjną.

Odkurzacze domowe mają zwykle otwór o średnicy 25 – 35 mm. Przemysłowe będą miały otwór wielkości ok. 32 – 58 mm. Aby wykorzystać jedną rurę czy wąż do innego odkurzacza, wystarczy mieć przejściówkę 55/35 mm czy 25/58 mm. Może to przy okazji wyeliminować popularne problemy, np. częste zatykanie się wąskich rur od odkurzacza. Tuleja redukcyjna umożliwi korzystanie z szerszego węża ssącego.

Istnieją też tuleje redukcyjne kątowe, które pozwalają na korzystanie z rury odkurzacza w innej płaszczyźnie, niż przewidział to producent. Czasem dopiero montaż takiego drobnego elementu umożliwia komfortowe sprzątanie. Przydaje się też tuleja antystatyczna – połączenie kurzu, elektryczności i plastiku w odkurzaczach sprzyja elektryzowaniu się.

W odniesieniu do ceny całego odkurzacza tuleja redukcyjna to mały i niedrogi element. Może on jednak znacznie poprawić właściwości ssące całego urządzenia. Dlatego warto mieć zapasową tuleję tego typu. Szczególnie dotyczy to ekip sprzątających, dla których odpowiednio dobrane i sprawne części odkurzacza przekładają się na skuteczność. Tuleje redukcyjne od odkurzaczy dostępne na tej stronie można sortować pod kątem ceny i modelu.