Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Wiertła

Produkty 1-32 z 1720

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Strona
na stronę

Jakie wiertło wybrać? Które jest najlepsze? To poważne pytania, bo od wiertła będzie zależał efekt prac. Źle dobrane lub słabej jakości może nawet zniszczyć wiertarkę, nie mówiąc o zagrożeniu, jakim byłoby złamanie się wiertła w czasie pracy.

Tu znaleźć można wiertła przeznaczone do konkretnych zastosowań. Dzięki nim można wiercić w betonie, szkle czy drewnie. W drugiej kolejności warto patrzeć na ich średnicę. Zależnie od tego, czy ma być wywiercony mały otworek, czy duży otwór, można dostać wiertła w zakresie nawet od kilku mm do klikudziesieciu mm średnicy. Jeszcze szersze są wiertła koronowe. Mając już wiertło do konkretnego materiału w wybranej wielkości, można dobrać dodatkowe parametry, jak materiał wykonania czy długość.

Większość wierteł wykonanych jest z szybkotnącej stali. Rzadziej można spotkać wiertła z powłoką tytanową czy pokrytą proszkiem diamentowym. najlepszych marek, jak Bosch, Milwaukee czy DeWalt. Do hobbystycznych, domowych zastosowań sprawdzą się też nieco tańsze wiertła Makita.

Większość wierteł można kupować w zestawach kilku sztuk o podstawowych wymiarach przydatnych do najczęściej wykonywanych prac. Warto mieć taki komplet razem z wiertarką, szczególnie na początku, by móc dopasować i wypróbować różne końcówki. W razie zniszczenia czy zgubienia wiertła, da się dokupić pojedynczą sztukę o wybranej średnicy.

Większe zestawy wierteł można dostać w praktycznych walizeczkach. To rozwiązanie przydatne dla osób, które korzystają z takich elementów na co dzień. Mniejsze komplety kilku sztuk sprzedawane są w kasetkach.