Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Zszywacze ręczne

Produkty 3

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Zszywacz ręczny to niezastąpione narzędzie podczas przeróżnych prac dekarskich, tapicerskich czy instalacyjnych. Z pomocą tego niewielkiego i bardzo poręcznego sprzętu można bez większego problemu przytwierdzić cienki materiał do dużo twardszego i grubszego podłoża. 

Zszywacz ręczny jest nieodzowny przy wykańczaniu wnętrz i pracach w ogrodzie. Sprawdzi się również w domu, gdzie przymocuje wykładzinę do schodów lub posadzki. Założenie folii zabezpieczającej na konstrukcję drewnianą jest bardzo łatwym zadaniem dla zszywacza ręcznego. Do pracy z tym akcesorium konieczne są zszywki oraz wkłady zapasowe, które można dokupić osobno.

Czym kierować się podczas wyboru zszywacza? Po pierwsze, musimy określić, do jakich konkretnie prac będziemy używać tego narzędzia. Jeśli nie jesteśmy w stanie tego sprecyzować, najlepiej zainwestować w wielofunkcyjny zszywacz ręczny, który może współpracować z wieloma materiałami: papierem, skórą, tkaniną, płótnem oraz innymi, twardszymi materiałami. W zszywaczu ważne są także funkcje blokady i regulowania siły, o których musimy myśleć sami podczas zakupu. O wygodzie użytkowania może decydować wbudowany tłumik, natomiast o długości służenia – solidna i trwała obudowa. Podczas wybierania idealnego zszywacza ręcznego, warto ująć go w dłoń i sprawdzić, czy żaden element nie będzie uwierał w trakcie pracy. Zszywacz ręczny ma mobilną przewagę nad np.: zszywaczem elektrycznym, który wymaga stałego zasilania podczas pracy.