Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Odciągi wiórów

Produkty 3

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Odciąg trocin to bardzo ważna maszyna, która musi znaleźć się w każdym profesjonalnym zakładzie stolarskim. Toczenie drewna, struganie, piłowanie, cięcie i inne czynności powodują, że w bardzo krótkim czasie produkuje się niezliczona ilość trocin i wiórów. Wyciąg do trocin to maszyna zajmująca się usuwaniem ich na bieżąco, gdyż odpady drzewne – pyły i wióry – nie wpływają pozytywnie na nasz układ oddechowy. Zbyt długa praca w pyle sprawia, że stolarze mogą nabawić się chorób zawodowych. Ponadto zaletą odciągu do wiórów jest utrzymywany na bieżąco porządek, sprzyjający miłej i efektywnej pracy.

Odciągi do trocin najczęściej są kompatybilne z tokarkami obsługiwanymi w zakładzie stolarskim. Profesjonalny odciąg pyłu sprawia, że we wnętrzu maszyny tokarskiej nie osadzają się pył i trociny, a co za tym idzie, instalacje odciągowe trocin przedłużają żywotność maszyn stolarskich.

Odciąg do wiórów może być mały i kompaktowy, ale też może stanowić pokaźną instalację odsysającą pył i trociny. Niezależnie od tego, jaki rodzaj odciągu wiórów do drewna wybierzesz, możesz mieć pewność, że będzie on pracował cicho i efektywnie. 

Instalacje odciągowe trocin mają moc odciągania od 1000 metrów do nawet 9000 metrów na godzinę. Jeśli prowadzisz duży zakład stolarski, najkorzystniej będzie zaopatrzyć się w centralny odciąg wiórów o największej wydajności, natomiast w przypadku jedno- lub dwuosobowej firmy, w której nie ma dużych przerobów, średnia lub niska wydajność w zupełności wystarczy.