Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Olfa

Produkty 1-31 z 68

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Strona
na stronę

Firma Olfa została założona w 1956 roku przez Yoshio Okadę i początkowo nosiła nazwę powstałą od nazwiska swojego założyciela. To ten japoński pracownik zakładów papierniczych rozwiązał problem tępiących się ostrzy. Wymyślił nóż z łamanym ostrzem, inspirowany tabliczkami czekolady. Tym samym zrewolucjonizowała nie tylko branżę papierniczą.

Narzędzia z łamanymi ostrzami okazały się przydatne w wielu dziedzinach i branżach. Pierwsze noże Olfa wyznaczyły standardy wśród podobnych producentów. Obecnie wyroby japońskiej firmy można znaleźć na całym świecie. Rozbudowana sieć serwisu i dystrybucji zawitała także do naszego kraju. Oddział Olfa w Polsce to gwarancja szybkiej dostawy i łatwych wymian narzędzi w ramach gwarancji.

Asortyment narzędzi Olfa

Początkowo w katalogu produktów Olfa znajdowały się jedynie uniwersalne ostrza łamane. Obecnie asortyment rozbudowany jest o wiele przydatnych akcesoriów i narzędzi. Ostrza są dostępne w wielu wariantach grubości i szerokości. Część z nich jest przeznaczonych do cięcia wyjątkowo twardych materiałów. Dodatkowo dobre opinie zbierają także wygodne uchwyty do ostrzy, które ułatwiają ich eksploatację i wymianę.

Zastosowanie dla produktów Olfa

Profesjonalne wykonanie i wyjątkowa funkcjonalność to cechy, z których znane są na całym świecie narzędzia Olfa. Produkty z tym logo to gwarancja trwałości. Dlatego znajdują przeznaczenie w wielu dziedzinach przemysłu. W branży tekstylnej i krawieckiej sprawdzają się przede wszystkim ostrza krążkowe.

Akcesoria i ostrza Olfa chętnie wybierane są także przez osoby zajmujące się patchworkiem i modelarstwem. Bogaty asortyment i liczne promocje sprawiają, że sprzęt trafia także do domowych skrzynek narzędziowych.