Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Wkręty samowiercące

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Wkręty samowiercące znacznie ułatwiają łączenie ze sobą metalowych elementów. Pozwalają połączyć blachę i drewno czy metal bez konieczności wcześniejszego wiercenia otworów mocujących. Są długie i wykonane z odpornych na mróz czy uszkodzenia stopów, dzięki czemu zapewniają solidny chwyt w newralgicznych punktach budynku lub ogrodzenia.

Takie wkręty samowiercące wykorzystywane są do składania metalowych mebli i stawiania siatek. Na zewnątrz warto wykorzystywać samowiercące wkręty nierdzewne do metalu. Na pokryciach dachowych przydają się wkręty samowiercące do blachy. Poszczególne rodzaje różnią się od siebie wielkością główki i końcówką. Większość producentów ma w ofercie różne modele przeznaczone do montażu w drewnie czy metalu.

Sprzedawane są pojedynczo lub w opakowaniach po kilkaset sztuk. Takie większe ilości przydają się szczególnie na budowach. Długość każdego wkrętu samowiercącego waha się od kilku do kilkudziesięciu mm i zależy od przeznaczenia. Podobnie jest z główką, która może być sześciokątna, walcowa czy stożkowa zależnie od miejsca, w którym ma być zamocowana i funkcji. Można je stosować z uszczelkami i podkładkami.

To wielofunkcyjny element, który można wkręcić dowolną metodą: wkrętakiem lub śrubokrętem. Również od tego, jakim narzędziem ma być dokręcany element, powinna zależeć wielkość i rodzaj główki. Tu dostępne są m.in. wkręty samowiercące do profili stalowych czy do różnorodnych metali. Osobno można do nich dokupić niezbędne akcesoria i narzędzia montażowe.