Wkręty samowiercące

Wkręty samowiercące znacznie ułatwiają łączenie ze sobą metalowych elementów. Pozwalają połączyć blachę i drewno czy metal bez konieczności wcześniejszego wiercenia otworów mocujących. Są długie i wykonane z odpornych na mróz czy uszkodzenia stopów, dzięki czemu zapewniają solidny chwyt w newralgicznych punktach budynku lub ogrodzenia.

Takie wkręty samowiercące wykorzystywane są do składania metalowych mebli i stawiania siatek. Na zewnątrz warto wykorzystywać samowiercące wkręty nierdzewne do metalu. Na pokryciach dachowych przydają się wkręty samowiercące do blachy. Poszczególne rodzaje różnią się od siebie wielkością główki i końcówką. Większość producentów ma w ofercie różne modele przeznaczone do montażu w drewnie czy metalu.

Sprzedawane są pojedynczo lub w opakowaniach po kilkaset sztuk. Takie większe ilości przydają się szczególnie na budowach. Długość każdego wkrętu samowiercącego waha się od kilku do kilkudziesięciu mm i zależy od przeznaczenia. Podobnie jest z główką, która może być sześciokątna, walcowa czy stożkowa zależnie od miejsca, w którym ma być zamocowana i funkcji. Można je stosować z uszczelkami i podkładkami.

To wielofunkcyjny element, który można wkręcić dowolną metodą: wkrętakiem lub śrubokrętem. Również od tego, jakim narzędziem ma być dokręcany element, powinna zależeć wielkość i rodzaj główki. Tu dostępne są m.in. wkręty samowiercące do profili stalowych czy do różnorodnych metali. Osobno można do nich dokupić niezbędne akcesoria i narzędzia montażowe.

Produkty 2

na stronę
Zobacz jako Lista Siatka
  1. -13%
    Wkręty samowiercące Protool DWS C FT 3,9x35 1000x
    W magazynie
  2. -13%
    Wkręty samowiercące Protool DWS C FT 3,9x25 1000x
    W magazynie

Produkty 2

na stronę
Zobacz jako Lista Siatka