Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Przecinarki ręczne

Produkty 16

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Przecinarka ręczna do glazury to niezbędne narzędzie podczas układania płytek podłogowych, ściennych, tarasowych i innych. Przecinarkę do płytek powinien posiadać każdy fachowiec, zajmujący się remontami łazienek, czy montażem płytek na większych powierzchniach użytkowych. Przecinarka ręczna do glazury musi cechować się niezawodnością i funkcjonalnością. Każde urządzenie posiada szereg parametrów, które powinniśmy dobrać względem tego, czego potrzebujemy i czego oczekujemy od tego akcesorium.

Istotą dobrej przecinarki ręcznej do glazury jest solidna rama. Musi być wytrzymała i stabilna, aby można było przeprowadzić precyzyjne cięcie. Podstawa narzędzia powinna być też dosyć lekka, aby przenoszenie akcesorium nie było zbyt uciążliwe. W takim wypadku żelazny stelaż, choć solidny, na pewno by się nie sprawdził. W tym urządzeniu bardzo ważny jest blat roboczy i materiał, z którego został wykonany. Blat może zostać pokryty gumą ułatwiającą łamanie kafelków i zapobiegającą ich uszkadzaniu. Innym rozwiązaniem jest tworzywo sztuczne, które z kolei zapewnia większą stabilność płytki podczas cięcia. 

Na rynku prym wiodą przecinarki ręczne do glazury, które blat roboczy mają wykonany ze sprężynującego metalu. Cały proces wygląda wtedy tak, że podczas cięcia blat obniża się lekko, natomiast płytka opiera się o powierzchnię cienkiego płaskownika. Sprawia to, że pod kafelkiem wytwarza się duży nacisk, który wymaga już tylko niewielkiej siły pionowej podchodzącej z góry.