Przecinarki ręczne

Przecinarka ręczna do glazury to niezbędne narzędzie podczas układania płytek podłogowych, ściennych, tarasowych i innych. Przecinarkę do płytek powinien posiadać każdy fachowiec, zajmujący się remontami łazienek, czy montażem płytek na większych powierzchniach użytkowych. Przecinarka ręczna do glazury musi cechować się niezawodnością i funkcjonalnością. Każde urządzenie posiada szereg parametrów, które powinniśmy dobrać względem tego, czego potrzebujemy i czego oczekujemy od tego akcesorium.

Istotą dobrej przecinarki ręcznej do glazury jest solidna rama. Musi być wytrzymała i stabilna, aby można było przeprowadzić precyzyjne cięcie. Podstawa narzędzia powinna być też dosyć lekka, aby przenoszenie akcesorium nie było zbyt uciążliwe. W takim wypadku żelazny stelaż, choć solidny, na pewno by się nie sprawdził. W tym urządzeniu bardzo ważny jest blat roboczy i materiał, z którego został wykonany. Blat może zostać pokryty gumą ułatwiającą łamanie kafelków i zapobiegającą ich uszkadzaniu. Innym rozwiązaniem jest tworzywo sztuczne, które z kolei zapewnia większą stabilność płytki podczas cięcia. 

Na rynku prym wiodą przecinarki ręczne do glazury, które blat roboczy mają wykonany ze sprężynującego metalu. Cały proces wygląda wtedy tak, że podczas cięcia blat obniża się lekko, natomiast płytka opiera się o powierzchnię cienkiego płaskownika. Sprawia to, że pod kafelkiem wytwarza się duży nacisk, który wymaga już tylko niewielkiej siły pionowej podchodzącej z góry.

Produkty 8

na stronę
Zobacz jako Lista Siatka
 1. Przecinarka ręczna TQ-102 RUBI
  W magazynie
 2. Przecinarka ręczna SPEED-92 MAGNET z walizką RUBI 14990
  W magazynie
 3. Przecinarka ręczna TX-1250 MAX RUBI 17921
  W magazynie
 4. Przecinarka ręczna TZ-1020 RUBI
  W magazynie
 5. Przecinarka SLIM CUTTER RUBI 18911
  W magazynie
 6. Przecinarka ręczna SPEED-62 MAGNET z walizką RUBI
  W magazynie
 7. Przecinarka ręczna TZ-1300 RUBI 17953
  W magazynie
 8. Przecinarka ręczna STAR MAX-65 z torbą RUBI
  W magazynie

Produkty 8

na stronę
Zobacz jako Lista Siatka