KALKULATOR  RAT

Frezy do aluminium

Aluminium to stosunkowo miękki materiał, co nie znaczy, że jego obróbka jest prosta. Potrzebne są do tego fachowe narzędzia. Najczęściej wykorzystywane są specjalne frezy do aluminium. Na opakowaniach warto szukać też informacji o przeznaczeniu do materiałów miękkich.

Pod względem materiału wykonania frezy do aluminium nie różnią się znacznie od tych przeznaczonych do innych zadań. Wykonane są najczęściej ze stali szybkotnącej lub węglików spiekanych. Mogą też być pokryte diamentowym pyłem. Frezy z HSS do aluminium nadają się przede wszystkim do frezowania kształtowego. Tną wolniej i ostrożniej niż inne, więc istnieje mniejsze ryzyko uszkodzenia miękkiego aluminium.

Frezy diamentowe wykorzystuje się, bo da się z nimi pracować z różną prędkością i są bardzo wytrzymałe. Frezy z węglików spiekanych do aluminium są najbardziej odporne. A jeśli chodzi o kształt, to jaki frez do aluminium będzie najlepszy?

Frezy aluminiowe walcowe nadają się do aluminium, pod warunkiem, że będą miały dużo drobnych ząbków na krawędzi.Frezy palcowe są najbardziej standardowe, bo dają szerokie możliwości, jeśli chodzi o zakres wykonywanych prac. Można nimi również wykonywać specjalistyczne prace z aluminium. 

Frezy tarczowe pozwalają na żłobienie prostych rowków w aluminium. Na szeroki zakres prac pozwalają też frezy stożkowe, dzięki którym da się przygotowywać materiał, fazować krawędzie i pogłębiać otwory. Zależnie od posiadanego sprzętu może to być frez nasadzany lub trzpieniowy. 

Produkty 2

na stronę
Zobacz jako Lista Siatka
  1. Frez do rowków (do aluminium) 118x20 mm, 6z 135° Makita

    Wydłużony czas realizacji
  2. Frez do rowków (do aluminium) 118x20 mm, 6z 90° Makita

    Wydłużony czas realizacji

Produkty 2

na stronę
Zobacz jako Lista Siatka